Par iestādi

Vidzemes plānošanas reģions* ir viens no pieciem plānošanas reģioniem Latvijā. Iestādes galvenais uzdevums ir plānot un koordinēt līdzsvarotu teritorijas ilgtermiņa attīstību. Šis uzdevums tiek īstenots, koordinējot dažādas pašvaldību un valsts pārvaldes aktivitātes, kā arī izstrādājot un īstenojot attīstības projektus Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā.

Vidzemes plānošanas reģions pārstāv visu reģiona iedzīvotāju intereses. Iestāde reģiona attīstības plānošanā un savā ikdienas darbā piemēro integrētu pieeju, ietverot gan ekonomiskos, gan sociālos, gan vides aspektus.

Vidzemes plānošanas reģiona uzmanības lokā ir arī energoefektivitāte, zilā bioekonomika, Zaļais kurss 2030, zināšanu un kompetenču veicināšana, inovācijas, bioresursu saglabāšana u. c. šobrīd aktuāli jautājumi.

 

Vairāk  aicinām lasīt šeit.

par iestadi

Trīs vērtības

Cilvēki, ekonomika un teritorija – trīs galvenie virzieni, uz kuriem Vidzemes plānošanas reģiona  darbība tiek mērķēta īpaši.

Cilvēki ir vērtīgākais reģiona resurss, tādēļ ir svarīgi rūpēties par to, lai iedzīvotāji jūtas droši un stabili. Tas nozīmē strādāt pie dzīves vides uzlabošanas, sociāli ekonomisko problēmu risināšanas un izglītības jautājumiem.

Vidzemes plānošanas reģiona mērķis ir uzlabot sava reģiona iedzīvotāju rīcībspējas un dzīves kvalitāti.

Reģiona ekonomika ir tieši atkarīga no valsts līmenī pieņemtajiem lēmumiem un globālā mēroga aktualitātēm. Lai stiprinātu reģiona ekonomiku, Vidzemes plānošanas reģions strādā pie pārrobežu sadarbības veicināšanas un uzņēmumu konkurētspējas celšanas, īpaši domājot par inovāciju ieviešanu un mūžizglītības iespēju nodrošināšanu. Ir svarīgi palielināt Vidzemes plānošanas reģiona ekonomisko vērtību, uzlabojot uzņēmējdarbības vidi un palielinot ekonomisko ilgtspēju.

Teritorijas attīstībā svarīgākie faktori ir transporta un sakaru infrastruktūra, vides resursi un to saglabāšana, kā arī reģiona identitātes stiprināšana. Nozīmīga loma reģiona teritorijas izaugsmē ir tūrisma nozarei. Vidzemes plānošanas reģions aktīvi strādā, lai uzlabotu reģiona sasniedzamību, pieejamību un pievilcību. Tāpat ir svarīgi saglabāt un attīstīt reģiona savdabīgo kultūrtelpu un veidot ilgtspējīgu un labi funkcionējošu Vidzemes pilsētu tīklu, kas balstīts uz savstarpējās sadarbības un papildinātības principiem.

*2006. gadā Latvijā izveidoja plānošanas reģionus. Šīs iniciatīvas mērķis bija efektīvi koordinēt plānošanas un attīstības politikas īstenošanu gan vietējā, gan starptautiskā līmenī, kā arī veicināt reģionu ilgtspējīgu attīstību kopumā. Plānošanas reģioni ir atvasināta publiska persona. Tās lēmējorgāns ir Plānošanas reģiona attīstības padome (Reģionālās attīstības likums, 5. pants). Plānošanas reģionu darbību pārrauga Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija (Reģionālās attīstības likums, 16. pants).