Šonedēļ Latvijā norisinājusies projekta YOUforSE (Jaunieši – sociālās ekonomikas ekosistēmas pārmaiņu veicinātāji) partneru tikšanās. Tās laikā kopīgi iepazinām dažādas sociālās ekonomikas iniciatīvas, kuru mērķis ir veidot spēcīgas kopienas un sniegt iespēju jauniešiem iesaistīties sociālajā uzņēmējdarbībā.
Lai mazinātu diskrimināciju darba vietās un iekļautu cilvēkus ar īpašām vajadzībām darba tirgū, Valmieras Attīstības aģentūra uzsākusi Interreg Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas projektu “Stiprāki kopā ceļā uz iekļaujošāku darba tirgu” (Stronger Together), par ko mums pastāstīja aģentūras pārstāve.
Apmeklējām arī sociālo pakalpojumu centru “Solis”, kas Valmierā durvis vēris šī gada sākumā. Atbalsta centrs paredzēts pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Klienti šeit darbojas gan dienas aprūpes centrā, gan arī specializētajās darbnīcās, kur top skaistas, ar mīlestību darinātas neatkārtojamas lietas.
Vizītei sociālo pakalpojumu centrā “Solis” sekoja Skangaļu muižas apmeklējums, kurā darbojas Latvijas Bērnu Atbalsta fonds. Tā galvenais mērķis ir nodrošināt visaptverošu atbalstu bērniem, īpaši tiem, kas atrodas grūtībās vai nelabvēlīgās situācijās, lai veicinātu viņu fizisko, emocionālo un sociālo attīstību. Fonds tiecas uzlabot bērnu dzīves kvalitāti, aizsargāt viņu tiesības un veicināt līdzvērtīgas iespējas visiem bērniem Latvijā.
Tāpat iepazināmies ar Vidzemes inovāciju programmu, kas darbojās Vidzemes Augstskolas paspārnē un sniedza iespēju individuāli vai komandā īstenot inovatīvas biznesa idejas vai izstrādāt risinājumu kādam no Latvijas uzņēmumu vai organizāciju dotajiem izaicinājumiem. Šī pieredze ir īpaši nozīmīga, jo projekta turpmākajos mēnešos plānots īstenot sociālās uzņēmējdarbības hakatonu jauniešiem, lai sekmētu viņu iesaisti uzņēmējdarbības vidē un veicinātu jaunas idejas ar sociālu nozīmi. Hakatoni ir atzīti par efektīvu veidu, kā jaunieši var gūt praktiskas zināšanas, veidot kontaktus un attīstīt savas uzņēmējdarbības prasmes.
Otrā vizītes diena sākās ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas un “Reach for Change” inkubatora apmeklējumu. LSUA rūpējas par kopējo sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmas veidošanu un virzību Latvijā, sociālās uzņēmējdarbības interešu pārstāvniecību un biedru organizāciju kapacitātes paaugstināšanu, zināšanu un prasmju veicināšanu, kā arī sabiedrības informēšanu par sociālo uzņēmējdarbību.
Vizīti turpinājām sociālajā uzņēmumā “Visas iespējas”, kas apkopo jauniešu organizācijas un to rīkotos projektus gan Latvijā, gan pasaulē. Viņu mērķis ir atļaut ikkatram jaunietim atrast sev atbilstošākās iespējas un izmantot savu potenciālu. Tieši šis uzņēmums izveidojis platformu MatchWork. Tā izstrādāta, lai atvieglotu un uzlabotu darba meklēšanas procesu jauniešu vidū, kā arī savienotu darba meklētājus ar uzņēmumiem, kas meklē darbiniekus, izmantojot personalizētus un mērķtiecīgus algoritmus, kas palīdz atrast labākos atbilstošos kandidātus. Platforma ļauj darba meklētājiem filtrēt darba piedāvājumus atbilstoši savām prasmēm, pieredzei un karjeras mērķiem, tādējādi radot piemērotākus un interesantākus piedāvājumus.
Vizīti noslēdzām labdarības organizācijā “Tuvu”, kas palīdz grūtībās nonākušām Latvijas ģimenēm un vientuļiem cilvēkiem, kā arī darbojas ar jauniešiem, organizējot nometnes un pasākumus, dodot jauniešiem iespēju lietderīgi pavadīt brīvo laiku veselīgā un pilnvērtīgā vidē.
Vairāk informācijas: Lienīte Priedāja-Klepere, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, lienīte.priedāja@vidzeme.lv
Informāciju sagatavoja: Marta Riekstiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, marta.riekstina@vidzeme.lv