Norisinājies seminārs par “Jaunu reģionālo attīstības scenāriju izstrāde, izmantojot reģiona veiksmes stāstus”

pase

Marta beigās, 29. un 30. martā, norisinājās seminārs “Jaunu reģionālo attīstības scenāriju izstrāde, izmantojot reģiona veiksmes stāstus”. Semināra galvenais mērķis bija pārrunāt Vidzemes nākotnes perspektīvas, piesaistot dažādu jomu ekspertus un valstu pārstāvjus, kā arī izvērtēt dažādās iespējas un perspektīvas, ko paver jaunu reģionālo attīstības scenāriju izstrāde. Semināra dalībnieki Vidzemi nākotnē redz dažādi, tomēr galvenām tendencēm piekrīt visi – inovatīvs, atvērts un attīstīts reģions.

Kā jau iepriekš minēts, semināra pirmās dienas aktivitātes vairāk bija saistītas ar Vidzemes stāstu veidošanu un tās nākotnes redzējumu. Tomēr, lai veiksmīgāk izprastu dažādos virzienos, kā vērtēt reģionu attīstību, Baltijas Inovācijas grupas pārstāvis Alfs S. Johansens iesākumā prezentēja Baltijas jūras reģiona izmaiņas globālā un Eiropas kontekstā.  Dažādam redzējumam Telemark Izpētes institūta pārstāvis Knuts Vareide prezentēja Pievilcības barometru Latvijai, kas akcentē iedzīvotāju skaitu, nodarbinātību un uzņēmējdarbības aktivitāti reģionā. Savukārt SIA ”Inovatīvo risinājumu institūts” valdes priekšsēdētājs Uldis Cimdiņš vairāk uzsvēra atbalstu inovācijām saistību ar dzīves kvalitāti Baltijas jūras reģionos.

Pirmās dienas noslēgumā tika iesaistīti visi semināra dalībnieki un pēc Vidzemes augstskolas docētāja Visvalža Valtenberga un Londonas Dienvidu Bankas universitātes docētāja Nila Adamsa prezentācijas par lauku reģionu potenciālu, tika organizēts grupu darbs par scenāriju veidošanu Vidzemei 2040.gadā. Pēc aktīvām diskusijām grupās, tika prezentēti dažādi redzējumi par Vidzemes nākotnes perspektīvām – no inovatīva un ekoloģiski tīra līdz pat ķīniešu komūnām apdzīvota reģiona.

Otrajā semināra dienā vairāk tika prezentētas aktivitātes, kas padarītas projekta “Lauku reģionu pievilcīga tēla veidošana” laikā. Vidzemes plānošanas reģions arī starptautiskai auditorijai prezentēja savu jauno vizuālo identitāti, kā arī informēja par tālākajiem plāniem veidot informatīvus video materiālus par Vidzemi. Semināra nobeigumā savu paveikto ar scenāriju veidošanu prezentēja arī Norvēģijas un Polijas pārstāvji.

Divu dienu semināru noslēdzot ar atraktīvu prezentāciju no Naukšēnu cilvēkmuzeja pārstāvja Arņa Ozoliņa, vairums apmeklētāji atzina šo kā vienu no semināriem, no kura varēja smelties visvairāk jaunu un noderīgu informāciju. Kā uzsvēra arī semināra moderators, Vidzemes augstskolas docētājs, Andris Klepers: “Ir daudz un dažādi veidi, kā pastāstīt stāstu. Svarīgi ir saprast, ko Tu vēlies pastāstīt un kā vēlies tikt atpazīts pasaulē.”

Vidzemes plānošanas reģions izsaka pateicību visiem semināra dalībniekiem, it īpaši Andrim Kleperim par lielisko semināra moderēšanu un idejām, kas tika ģenerētas semināra laikā.