Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Mērniecība, drošība un 5G tīkls- dronu izmantošanas potenciāls pašvaldībās

"Smart Skies" seminārs Valmiermuižā

Vidzemes plānošanas reģions 12. februārī, Valmiermuižā projekta “Smart Skies” ietvaros, rīkoja semināru “Dronu datu iegūšana un apstrāde – Latvijas pieredze”, pulcējot 50 dalībniekus no Latvijas un Igaunijas.

Atbilstoši tematam, semināra programma tika veidota ar mērķi iepazīstināt auditoriju ar aktuālākajiem piemēriem dronu izmantošanā Latvijas pašvaldībās, kā arī dot iespēju mācīties no privātā sektora pieredzes – vadošajiem savu nozaru uzņēmumiem Latvijā, kuri jau spēruši platus soļus bezpilota aviācijas risinājumu pielietošanā un attīstībā.

“Latvijas valsts mežu” bezpilota gaisa kuģu ekspluatācijas vadītājs Kārlis Linde pastāstīja, kā kopš 2014. gada, kad uzņēmumā mērniecības vajadzībām tika veikti pirmie drona lidojumi, LVM pakāpeniski kļuvis par vienu no nozares celmlaužiem un izaudzis līdz vairāk kā 170 dronu un 500 apmācītu pilotu lielai flotei.

Mežsaimniecības darbos noderīgs palīgs LVM speciālistiem ir vadošā bezpilota gaisa kuģu ražotāja DJI “Mavic 3” sērijas drons, kuru darbībā nodemonstrēja pakalpojumu un apmācību uzņēmums “dronueksperts.lv”.

Vairākus uzdevumus, ko “Latvijas valsts meži” savās teritorijās veic ar dronu palīdzību – meliorācijas sistēmu, meža ceļu apsekošanu – “Smart Skies” ietvaros vēlas izmēģināt arī Valmieras novada pašvaldība.

Dronu pilotu apmācības nozīmi savā prezentācijā uzsvēra arī “Latvijas Mobilā Telefona” speciālisti, izceļot arī uzņēmuma inovāciju attīstības virzienus. LMT kopīgi ar Rīgas pašvaldības policijas pārstāvjiem strādā pie “5G4Lives” projekta, kurā tiks nodrošināti dronu lidojumi ārpus tiešās redzamības, izmantojot 5G tīkla pārklājumu.

Tāpat LMT BGK pilotu apmācību vadītājs Mikus Porietis aktualizēja kopīgas izpratnes nozīmi par pastāvošo gaisa telpas regulējumu visiem dronu lidojumu veikšanā un uzraudzībā iesaistītajiem. Proti, gaisa telpu lidojumiem ierobežo “Latvijas gaisa satiksmes” kartē noteiktās aizlieguma zonas, nevis, piemēram, pašvaldību saistošie noteikumi.

Ar savu pieredzi dronu pielietojumā šobrīd dalījās arī pārstāvji no Valmieras novada un Rīgas valstspilsētas pašvaldībām.

Bezpilota lidaparāti to ikdienā ir klātesoši jau šobrīd, taču abām pašvaldībām ir lielāki mērķi un ambīcijas par dronu lidojumiem ārpus tiešās redzamības, ko operatoram pārvaldīt attālināti.

Rīgas pašvaldības policijā šāda risinājuma pilotteritorijas ir Vecāķu pludmale un Ķīšezers. Papildus ar pilota klātbūtni vadāmiem droniem, kas pašvaldībā tiek izmantoti jau pašlaik, šo ieceri plāno attīstīt arī Valmieras novadā.

Pasākumu apmeklēja 50 dalībnieku gan no Latvijas, gan Igaunijas – pašvaldību un valsts iestāžu, kā arī tehnoloģiju sektora uzņēmumu pārstāvji, izmantojot iespēju savstarpēji dibināt kontaktus un pārrunāt jomā aktuālo.

Šādi semināri “Smart Skies” projekta ietvaros tiek rīkoti reizi ceturksnī ar mērķi veidot kopīgu kontaktu tīklu – vienotu “dronu ekosistēmu” –, savedot kopā gan nozares uzņēmējus un pētniekus, gan pašvaldības un citus interesentus.

Vairāk par projektu “Smart Skies” – šeit.

Projekts “Kopīga uz droniem balstītu pašvaldības pakalpojumu attīstība” (Smart Skies (EE-LV00141)) tiek īstenots ar ES Interreg Igaunija-Latvija programmas 2021.–2027. gadam finansiālu atbalstu.

Šī ziņa atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Jautājumiem:
Lienīte Priedāja-Klepere, projektu vadītāja
lienite.priedaja@vidzeme.lv
+371 26133028

Informāciju sagatavoja:
Krišjānis Pundurs, projektu vadītājs/eksperts
krisjanis.pundurs@vidzeme.lv
+37126567624