Tiekoties ar Mazsalacas novada pašvaldības pārstāvjiem, tika pieņemts lēmums, ka viena no pilotteritorijām, kurā testēt “transports pēc pieprasījuma” darbību būs Mazsalacas novada Sēļu pagasts. Laika posmā no 12. – 16. martam tiks veikta Sēļu iedzīvotāju aptauja, lai noskaidrotu par esošā maršruta nepieciešamību. Pašvaldības pārstāvji snieguši priekšlikumu iedzīvotājus aptaujāt par četriem konkrētiem maršrutiem.
Domājot par efektīvu līdzekļu izlietojumu projektā “MAMBA”, kura ietvaros Vidzemes teritorijā būs iespējams veikt pilottestus “transports pēc pieprasījuma” pakalpojumam, projekta komanda šobrīd plāno katrā no nolūkotajām pilotteritorijām izmēģināt atšķirīgus risinājumus.
Kopumā saskatīti vismaz trīs veidi, kā pakalpojums “transports pēc pieprasījuma” varētu tikt organizēts – pēc līdzšinējā sabiedriskā transporta modeļa esošo maršrutu un reisu ietvaros; regulāri izpildītie maršruti ,kuriem pēc pieprasījuma tiktu veikti iebraucieni vai veikts reiss līdz noteiktam galapunktam, ja ir vajadzība; neregulārs sabiedriskais transports, kas tiek organizēts pēc katra iedzīvotāja individuālas vajadzības, par to laicīgi informējot. Mazsalacas novada pašvaldība tuvākajā laikā sniegs savu vērtējumu, kurš no iepriekšminētajiem risinājumiem varētu būt veiksmīgākais variants pilottestam. Mazsalacas novada pašvaldības priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis klātesošajiem atzina: “Mazsalacā mobilitātes aktivitātēm ir viens mērķis – nepasliktināt mūsu iedzīvotāju iespējas brīvi pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Šobrīd mums jāstrādā, lai situācija uzlabotos!”
Tas, vai pilots būs veiksmīgs, atkarīgs arī no tā, cik informēti būs vietējie iedzīvotāji par iespēju šādu pakalpojumu izmantot. To apzinās gan projekta īstenotāji, gan arī pašvaldības, kas izteikušas vēlmi kļūt par pilotteritorijām “transportam pēc pieprasījuma”.
Vēl viena potenciālā pilotteritorija pakalpojuma “transports pēc pieprasījuma” testēšanai būs Alūksnes novads. Konkrēti maršruti un/vai reisi tiks precizēti drīzumā.
Projektu MAMBA īsteno Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem no Vācijas, Polijas, Somijas, Dānijas, Zviedrijas un Latvijas Interreg Baltijas jūras reģiona (BJR) programmas 2014.-2020. gadam ietvaros, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Tā mērķis ir uzlabot mobilitātes pakalpojumu pieejamību attālajos lauku apvidos un demogrāfisko pārmaiņu skartajos reģionos, un pilnveidot transporta pakalpojumu sniedzēju kapacitāti.