Latvijas ūdenstūrisma uzņēmēji smeļas pieredzi Lietuvā

latvijas udensturisma uznemeji smelas pieredzi lietuva

Septembra nogalē ūdenstūrisma uzņēmēji no Latvijas un Igaunijas, projekta „Riverways” ietvaros, devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Lietuvu, lai iepazītos ar ūdenstūrisma piedāvājumu Aukštaitijas reģionā, Viļņas apkārtnē un Dzūkijas reģionā.

23. septembrī brauciena dalībnieki devās uz Dzūkijas Nacionālo parku, kur tiem bija iespēja iepazīties ar parka veiksmīgo sadarbību ar Ūlas upes ūdenstūrisma uzņēmēju asociāciju un nolaivot pa šīs upes skaistāko posmu. Laivošanas noteikumi šajā upē paredz, ka dienas limits ir 100 laivas, un katrai laivai ir jāiegādājas laivošanas biļete, kas ir interesanta prakse, kas Latvijā vēl pagaidām netiek pielietota.

Nākamajā dienā uzņēmēji devās uz Dzūkijas Nacionālā parka administrāciju, kas darbojas kā informācijas centrs, kurā izveidota atraktīva un saistoša ekspozīcija par parku. Vēlāk ceļš veda uz Viļņu, kur brauciena dalībnieki iepazinās ar ūdenstūrisma iespējām galvaspilsētā. Aktīvās laivošanas sezonas laikā laivu nomas kompānijas savas laivas spēj iznomāt pat trīs reizes dienā. Lai nodrošinātu nepieciešamo laivu skaitu, īpaši svarīga ir laivu iznomātāju sadarbība.

Viesojoties Aukštaitijas Nacionālajā parkā, bija iespēja apskatīt interesanti iekārtoto parka informācijas centru, kur sev atbilstošu informāciju varēja atrast gan bērni, gan dabu zinoši interesenti. Arī šajā parkā ir ieviesta maksa par uzturēšanos parka teritorijā.

Pieredzes apmaiņas brauciena pēdējā dienā dalībnieki devās iepazīt vienu no Augštaitijas parka laivošanas maršrutiem pa Būkas upi un Baluošas ezeru līdz Ginučiai dzirnavām. Laivu un ūdenstūrisma inventāra noma, ko apmeklēja dalībnieki, bija paraugsaimniecība, kur katram ūdenstūrisma uzņēmējam bija ko pamācīties laivu un inventāra glabāšanā, pārvadāšanā un attieksmē pret klientu.

Apkopojot trīs dienās pieredzēto, jāuzsver, ka Lietuvas dabas parku informācijas centri ir ļoti labs paraugs, kā strādāt ar tūristiem dabas teritorijās, kā viņus izglītot un rosināt apmeklēt parkus. Dabas parku sadarbība ar tūrisma pakalpojumu sniedzējiem to teritorijā, kas nesen uzsākta Lietuvā, ir aktuāls jautājums arī Latvijā. Sadarbības stiprināšana varētu būt viens no risinājumiem parku infrastruktūras uzturēšanai, atkritumu savākšanai un citu kopīgu problēmu risināšanai.

Projekta ietvaros ir norisinājušies trīs pieredzes apmaiņas braucieni uz Somiju, Igauniju un Lietuvu. Latvijas ūdenstūrisma uzņēmējiem ir bijusi iespēja apgūt šo valstu pieredzi ūdenstūrisma piedāvājuma nodrošināšanā.

Ar Kurzemes plānošanas reģiona vadību un 39 Latvijas un Igaunijas partneru atbalstu tiek ieviests projekts „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” jeb Riverways. Projekts  tiek īstenots Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros un tā mērķis ir uzlabot apstākļus ilgtspējīga ūdenstūrisma attīstībai un paaugstināt ūdenstūrisma konkurētspēju Latvijā un Igaunijā.

Par projektu
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.