Vidzemes plānošanas reģionam sadarbojoties ar vadošo Ziemeļvalstu un Eiropas reģionālās attīstības un plānošanas pētniecības centru Nordregio un spēcīgiem bioekonomikas pārstāvjiem Igaunijā un Lietuvā, norisinās stāstu sērijas izstrāde par bioekonomikas jaunākajiem sasniegumiem, mērķiem un aktualitātēm trīs Baltijas valstīs. Pirmais no stāstiem, ar kuru aicinām iepazīties, veltīts tieši Vidzemei un to apskatīt iespējams klikšķinot uz bildes vai ŠEIT.
Projekta “Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbība bio- un aprites ekonomikas veicināšanai” BioBaltic ietvaros, Vidzemes plānošanas reģions tiecas vēl padziļinātāk attīstīt bioekonomikas sektoru vietējā un valstiskā līmenī. Pārtikas ražošanas sektora un novatorisku digitālo risinājumu integrēšanas ambīciju vadīts, reģions šobrīd pārbauda bioekonomikas pieejas, kas veicina konkurētspēju, ieviešot vietējā līmeņa pasākumus un sniedzot būtisku pienesumu visam reģionam.
Stāstu karte sniedz iespēju iepazīt ne tikai bioekonomikas status quo, bet arī tās attīstības priekšnoteikumus Vidzemē, kā piemēram, dziļi iesakņojušās lauksaimniecības tradīcijas un esošo bioresursu ekonomisko pielietojumu. Reģiona bioekonomikas sektorā jau ietilpst dabas resursu ieguve un lauksaimniecība (primārā ražošana), pārtikas pārstrāde, kā arī pakalpojumu sniegšana, kas savieno primāro un sekundāro ražošanu. Esošo dabas resursu jaunu izmantošanas veidu atklāšana un vietējā cilvēkkapitāla, sociālā un institucionālā kapitāla pielietošana ir ļoti svarīga, lai vietējā līmenī radītu pievienoto vērtību. Rezultātā tas varētu palīdzēt nodrošināt ekonomisko labumu taisnīgu sadali un radīt darba iespējas tuvu pašai resursu izcelsmes vietai.
Vidzemes stāstā ir parādīti arī būtiskākie spēlētāji, kas mijiedarbojas vai sniedz kāda veida ietekmi bioekonomikas attīstībā. Vairāk uzzini, ieskatoties ŠEIT.
Stāstu karte izstrādāta projekta “Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbība bio- un aprites ekonomikas veicināšanai” (BioBaltic) ietvaros. Tā mērķis ir padziļināt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbību bioaprites ekonomikas jomā.
Vairāk par projektu: Maija Rieksta, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, +371 26099521, maija.rieksta@vidzeme.lv
Informāciju sagatavojusi: Marta Riekstiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, +371 25865495, marta.riekstina@vidzeme.lv