Publicēta projekta “BalticBiomass4Value” ceturtā ziņu lapa. Tā sniedz ieskatu projekta aktualitātēs – gaidāmajos notikumos, nesen publicētajā pētījumā par labās prakses biznesa modeļiem Baltijas jūras reģionā, kā arī plānotajām bioekonomikas konferencēm. Ziņu lapa plašāk iepazīstina ar trim no kopskaitā 17 “BalticBiomass4Value” projekta partneriem.
Jau tuvākajā laikā projektā plānots organizēt biznesa konsultācijas uzņēmumiem, kuri iesaistīti bioekonomikas vērtību ķēdēs. Konsultāciju laikā uzņēmumi varēs saņemt zināšanas, kā padarīt savu uzņēmējdarbību ilgtspējīgāku, bet iesaistītie zināšanu un tehnoloģiju piegādātāji gūs ieskatu uzņēmēju vajadzībās.
Būtisks progress projektā veikts, izstrādājot labās prakses biznesa modeļus Baltijas jūras reģiona valstīs. Projekta ietvaros ekspertu komandas no dalībvalstīm apmainījās ar informāciju par paraug praksi ne vien bioenerģijas izmantošanā, bet arī papildu vērtību ķēdēs, kuru pamatā ir bioloģiskie resursi. Šie biznesa modeļi ļaus uzņēmumiem Baltijas jūras reģionā iepazīt, kādu vērtību citi uzņēmumi rada no biomasas un kā pielāgotu savu biznesa modeli jaunas vērtības radīšanai.
Ziņu lapa (angļu valodā) lasāma >> ŠEIT
***
Par projektu “BalticBiomass4Value”
Projekts “Biomasas vērtību ķēdes attīstība Baltijas jūras reģionā (BalticBiomass4Value)” tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona sadarbības programmas 2014.-2020. gada ietvaros. Tā īstenošanā iesaistījušies 17 partneri no 8 valstīm.
Projekta mērķis – pilnveidot Baltijas jūras reģiona publiskā un privātā sektora organizāciju un uzņēmumu kapacitāti biomasas vērtību ķēdes resursu ilgtspējīgā un ekonomiski efektīvā izmantošanā un pārvaldībā, sekmējot augstas pievienotās vērtības produktu un atjaunojamās enerģijas risinājumu attīstīšanu un resursu pārvaldības modeļu uzlabošanu. Tāpat ar projekta aktivitātēm plānots uzlabot BJR valsts un privātā sektora dalībnieku spēju ražot bioenerģiju videi draudzīgākā un ekonomiski izdevīgākā veidā, izmantojot jaunus biomasas avotus (galvenokārt bioloģiskos atkritumus) enerģijas ražošanai, kā arī iespējas izmantot bioenerģijas sānu plūsmas augstas vērtības bioproduktiem.