Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Kristīnes Kolthofas atgriešanās stāsts: Jaunas dzīves sākums Ogrē

kristines kolthofas atgriesanas stasts jaunas dzives sakums ogre

Attēlā: Kristīne un Ingus

Kristīnes Kolthofas dzīves ceļš ir krāšņs un neparasts, pilns izaicinājumu, pārmaiņu un piepildījuma. Pēc vairāk nekā divdesmit pieciem gadiem, kas pavadīti Nīderlandē, viņa nolēma atgriezties dzimtajā Ogrē, lai uzsāktu jaunu dzīves posmu un piepildītu ilgi lolotus sapņus.

Dzīve ārpus Latvijas: karjera un personīgā izaugsme

Kristīne uz Nīderlandi devās 90. gadu sākumā, sākotnēji plānojot tur pavadīt neilgu laiku. Dzīves pavērsieni, tostarp studijas un darbs juridiskajā jomā, pamazām ievilka viņu jaunajā realitātē. Viņa studēja jurisprudenci un uzsāka karjeru cilvēktiesību aizstāvībā. Kristīne darbojās advokātu birojā, specializējoties migrācijas un cilvēktiesību jautājumos, īpaši pievēršoties sieviešu tiesību aizstāvībai. Viņas darbs sasniedza starptautiskus apmērus – viņa organizēja pasākumus un apmeklēja konferences, kļūstot par nozīmīgu balsi šajā jomā.

Papildus profesionālajiem sasniegumiem Kristīne bija ļoti aktīva Nīderlandes latviešu diasporā. Viņa rīkoja dažādus pasākumus, organizēja latviešu svētkus un veicināja latviešu kultūras atpazīstamību. “Man bija svarīgi uzturēt saikni ar savu dzimteni, pat esot tik tālu prom,” viņa stāsta. Kristīne bija viena no latviešu kopienas Amsterdamā galvenajām organizatorēm, kas pulcēja cilvēkus kopīgām aktivitātēm un veicināja latviskās identitātes saglabāšanu.

Tomēr intensīvais darbs, sabiedriskā aktivitāte un augstās prasības atstāja iespaidu uz Kristīnes veselību. Viņa piedzīvoja izdegšanas sindromu, kas lika apstāties un pārdomāt turpmākās dzīves prioritātes. Šajā laikā viņa pievērsās radošumam, apgūstot interjera dizainu un mainot savas profesionālās darbības virzienu. Jaunā aizraušanās viņai atklāja jaunu pasauli – Kristīne kļuva par dizaina speciālisti un vadīja projektus, kas saistīti ar vecu ēku renovāciju un unikālu interjeru veidošanu.

Atgriešanās Latvijā: jauns sākums ar skaidru redzējumu

Kristīnes lēmumu atgriezties Latvijā noteica vairāki faktori. Viens no izšķirošajiem iemesliem bija Covid-19 pandēmija, kas lika pārvērtēt dzīves prioritātes. “Pandēmija man ļāva apjaust, ka manai dzīvei ir vajadzīgas pārmaiņas,” stāsta Kristīne. Papildu stimuls bija viņas tēva veselības stāvoklis un vēlme būt tuvāk ģimenei. Šis laiks ļāva viņai pārdomāt, kur vēlas pavadīt nākamos dzīves gadus, un Latvija izrādījās loģiska izvēle.

“Es agrāk vienmēr teicu, ka nekad neatgriezīšos Latvijā,” atklāj Kristīne, atzīstot, ka dzīve mēdz mainīt plānus un uzskatus.

Kristīne atgriešanās laikā atkal satika savu jaunības dienu mīlestību – Ingu, kurš tagad ir viņas biznesa partneris un nozīmīgs atbalsts ikdienas gaitās. Ingus ir profesionāls bārmenis un vīnzinis, kurš papildina Kristīnes pieredzi un zināšanas. Viņi abi kopā ir izveidojuši veikalu-kafejnīcu “Noliktava” pašā Ogres sirdī. Inga zināšanas un pieredze ļauj piedāvāt augstas kvalitātes dzērienus, savukārt Kristīne atbild par interjera konceptu un pasākumu organizēšanu.

Kristīnes veikals-kafejnīca ir vieta, kur apvienojas viņas radošums, pieredze un kaislība pret mākslu un dizainu. Tā atrodas vēsturiskā ēkā, kuru viņa ar lielu rūpību ir sākuši renovēt. “Man vienmēr ir patikušas vecas lietas – tās stāsta stāstus un nes sevī vēsturi,” viņa saka. Kafejnīcā ir ne tikai unikāli interjera priekšmeti un gardi vīni, bet arī notiek meistarklases un kultūras pasākumi, kas bagātina vietējo kopienu.

Ģimene un atbildība: jaunas lomas un saiknes

Kristīnes atgriešanās saistīta arī ar personīgām izmaiņām. Viņa kļuva par aizbildni savai krustmeitai, kura zaudēja māti un tēvs nav spējīgs sniegt bērnam atbilstošu aprūpi. “Šis bija liktenīgs pavērsiens manā dzīvē,” viņa atzīst. Krustmeitas audzināšana un izglītošana kļuva par vienu no Kristīnes galvenajiem dzīves uzdevumiem, un viņa ar lepnumu vēro, kā meitene attīstās un atrod savas stiprās puses.

Kristīnes dēls, kurš dzīvo Indonēzijā un strādā informācijas tehnoloģiju jomā, ir saglabājis ciešu saikni ar ģimeni un latviešu kultūru. Lai gan viņš lielāko daļu dzīves pavadījis ārpus Latvijas, mājās ģimenē runāja latviski, un viņš valodu pārvalda diezgan labi. “Mēs vienmēr mājās runājām latviski, un tas palīdzēja saglabāt viņa saikni ar dzimteni,” saka Kristīne. Dēls regulāri apciemo māti Latvijā, daloties savā pieredzē un atbalstot viņas ieceres un sapņus.

Atbalsts uzņēmējdarbībai un vietējās kopienas stiprināšana

Kristīnes uzņēmums ir guvis atbalstu Ogres novada pašvaldības projektu konkursā remigrācijas atbalsta pasākumu īstenošanai “Esi darba devējs Ogres novadā!”. “Sākumā nebiju pārliecināta, vai man vispār ir iespēja, bet ar draugu un kolēģu palīdzību nolēmu mēģināt,” viņa stāsta. Finansējums no pašvaldības ļauj daļēji segt algas izdevumus gada garumā, kas ir būtiski veikala-kafejnīcas attīstībai. “Šis atbalsts bija kā pamats, uz kura es varēju veidot savu nākotni,” atzīst Kristīne.

Iedvesmas avots vietējai kopienai

Kristīnes ceļš atpakaļ uz dzimteni apliecina, ka atgriešanās ir ne tikai iespēja jaunam dzīves sākumam, bet arī vērtīgs pienesums sabiedrībai. Viņa ne tikai vada savu uzņēmumu, bet arī aktīvi iesaistās vietējās kopienas dzīvē, sadarbojoties ar citiem uzņēmējiem un organizācijām, piemēram, sociālo uzņēmumu “Zelta liepa”. Kristīnes vadītā kafejnīca kļuvusi par vietu, kur pulcēties, dalīties idejās un baudīt dzīvi. Viņas rīkotās meistarklases un radošās darbnīcas kļuvušas par nozīmīgiem notikumiem, kas veicina kopienas saliedētību un radošu izpausmi.

Ar savu drosmi un radošumu Kristīne iedvesmo citus nebaidīties no pārmaiņām un izmantot dzīves piedāvātās iespējas. Viņas stāsts ir kā tilts starp pagātni un nākotni, starp tradīcijām un inovācijām, starp dzimteni un pasauli. Kristīnes Kolthofas dzīves ceļš ir apliecinājums tam, ka ar mērķtiecību un pozitīvu skatu uz nākotni var paveikt lielas lietas.

Jautājumiem:
Inga Madžule, remigrācijas koordinatore Vidzemes plānošanas reģionā
inga.madzule@vidzeme.lv
+371 29374285

Informāciju sagatavoja:
Dzintars Močs, sabiedrisko attiecību speciālists
dzintars.mocs@vidzeme.lv
+371 28246484