Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Kopīgo identitāti meklējot – projekta Cult Identity noslēguma konference Tērvetē

foto izstadevidzemes senas dabas svetvietas

Pagājušās nedēļas beigās projekta „Senās kulta vietas – Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte” (CULT IDENTITY) ietvaros Tērvetē norisinājās projekta noslēguma konference „Identitāti meklējot – senās dabas svētvietas kultūrvēstures un tūrisma kontekstā”. Tērvetes dabas parka Tūrisma informācijas centrā pulcējās projekta dalībnieki no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas, kā arī citi tūrisma jomas profesionāļi un interesenti.

Konferences laikā tika atzīts, ka projekta komanda pievērsusies salīdzinoši šauras nišas izpētei, turklāt seno dabas svētvietu apzināšana ir viens no tautas identitātes meklēšanas un nostiprināšanas veidiem, jo cilvēkiem ir svarīga vietas piederība.

Šāda veida tūrisma objekti ir interesanti ne tikai vietējiem tūristiem, bet arī ārvalstu viesiem – lai arī salīdzinoši interesentu īpatsvars nav liels, dabas senās svētvietas cilvēkiem ir saistošas un to potenciāls kopējā tūrisma piedāvājumā vērtējams pozitīvi.

Projekta laikā kopumā apzinātas ap 600 senās dabas svētvietas Latvijā, Igaunijā un Zviedrijā – akmeņi, dižkoki, kulta kalni, pilskalni, avoti, alas u.c.. Tie glabā liecības par seniem rituāliem, tādējādi bagātinot tautu kultūrvēsturisko mantojumu. Projekta īstenošanas gaitā atklātas arī līdz šim nezināmas dabas svētvietas Latvijā, piemēram, vairāki bedrīšakmeņi.

Projekts palīdzējis aktualizēt arī problēmu par senvietu aizsardzību gadījumos, kad to stāvoklis līdz šim vērtēts kā kritisks. Konferences laikā projekta koordinatore no Igaunijas klātesošajiem demonstrēja piemērus par tūrisma objektu apsaimniekošanas neprasmīgiem mēģinājumiem, aktualizējot zināšanu trūkumu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā. Pārsvarā svētvietu iznīcināšana nenotiek ļaunprātīgi, bet gan zināšanu trūkuma dēļ – piemēram, nodarbojoties ar lauksaimniecību vai attīstot infrastruktūru. Projekta laikā kopā ar jomas ekspertiem izstrādātas rekomendācijas svētvietu apsaimniekošanai, kas noderēs gan privātpersonām, uz kuru zemes atrodas kāda sena dabas svētvieta, gan arī pašvaldībām, kuru apsaimniekošanā kultūrvēsturiskie objekti atstāti. Tādējādi jāatzīst, ka gūts apstiprinājums – tūrisms var ne tikai iznīcināt, bet var palīdzēt arī sakopt un apsaimniekot objektus.

Projekta ietvaros Vidzemes plānošanas reģions izdevis tūrisma ceļvedi – bukletu „Senās dabas svētvietas – VIDZEME” latviešu un angļu valodā. Drīzumā tiks izdots  fotoalbums „Vidzemes senās dabas svētvietas”, kurā būs apkopotas senās dabas svētvietas Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā, kā arī tiks atklāta ceļojošā foto izstāde par Vidzemes senajām dabas svētvietām. Uzstādītas gan ceļa norādes zīmes, gan tūrisma informācijas stendi, kā arī izvietoti 50 „slēpņošanas” objekti seno dabas svētvietu atpazīšanai Vidzemes plānošanas reģionā. Rudens pusē Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja noskatīties raidījumu ciklu „Fakti, ko tu nezini par Latviju”, kur intervijās un nostāstos tiks atklāts vairāku Latvijas seno svētvietu noslēpums.