Jūnijs – pasākumiem bagāts mēnesis Via Hanseatica projektā

Jūnija sākumā Igaunijas-Latvijas-Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas projekta „Via Hanseatica” ietvaros Gatčinā (Krievijā) notika tematiskais seminārs „Via Hanseatica produktu attīstība”. Pasākums pulcēja projektā iesaistīto pašvaldību tūrisma uzņēmējus, kā arī tūrisma speciālistus no Latvijas, Krievijas un Igaunijas, lai papildinātu savas zināšanas gan par Via Hanseatica projektu, gan arī iepazītos ar dažādām mārketinga aktivitātēm.

 

Semināra dalībniekiem bija iespēja apgūt arī neierastu mārketinga metodi Questing , ar kuras palīdzību iespējams poētiskā veidā iepazīties ar konkrētās vietas interesantākajiem objektiem. To vadīja eksperts no Amerikas Savienotajām Valstīm Stīvens Gleizers (Steven Glazer). Semināra laikā tā apmeklētājiem bija iespēja apmeklēt arī vairākus Via Hanseatica maršruta objektus, vienlaikus apmainoties ar pieredzēm un veicinot jaunas sadarbības iespējas.

 Izbraukumā piedalīties bija aicināti tie aktīvie Vidzemes puses tūrisma nozares pārstāvji, kas jau iesaistījušies projekta „Via Hanseatica” organizētajās apmācībās par tūrisma produktu attīstību, pasākumu organizēšanu un pakalpojumu izveides iespējām, apmeklējot seminārus, kas tiek organizēti Vidzemē šī gada laikā. Līdzīgi semināri tūrisma jomas uzņēmējiem un speciālistiem tiek organizēti arī pārējās projekta partnerības valstīs.

Jūnijā Siguldā norisinājās arī Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas ikgadējais pasākums, kura galvenā tēma šoreiz bija Hanzas ceļš Latvijā, Igaunijā un Krievijā. Piedaloties konferencē un brīvdabas izstādē, divu dienu laikā apmeklētāji varēja uzzināt par Via Hanseatica tūrisma maršrutu un citām pārrobežu sadarbības programmas īstenotajām aktivitātēm tūrisma jomā. Pēc pasākuma tā organizatori saņēma pozitīvas atsauksmes par projekta idejas popularizēšanu, kā arī augsti tika novērtēts sirsnīgais vienotības gars, kas valda starp projekta „Via Hanseatica” dalībniekiem.

Via Hanseatica tūrisma maršruts no Rīgas līdz Sanktpēterburgai, maršruti gardēžiem un ģimenēm ar bērniem, amatniecības, kultūras, lauku, sakrālais un dabas maršruti Latgalē un Pleskavas apgabalā, distanču slēpošanas trase aktīvā tūrisma attīstībai Siguldā – šie maršruti kļūs pieejami pateicoties Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas finansējumam. Kopumā 16,4 miljoni eiro piešķirti tūrisma attīstībai Ziemeļaustrumu un Dienvidaustrumu Igaunijā, Vidzemē un Latgalē, kā arī Ziemeļrietumu Krievijā – Pleskavas un Ļeņingradas apgabalos, arī Sanktpēterburgā.

Projekta „Via Hanseatica” īstenošanas laiks ir no 2012. gada 1. janvāra līdz 2014. gada 31. decembrim, un tā vadošais partneris ir Vidzemes plānošanas reģions. Kopskaitā projektā piedalās 18 partneri un vairāk nekā 20 asociētie partneri – pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas. Projekts tiek īstenots Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013. gadam ietvaros.