Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Jauniešu uzņēmējdarbības hakatonā Limbažos uzvar ideja par aļģu lampu ražošanu

Aļģu lampa, zemē stādāmi dēstu podiņi, koka pudeles, aplikācija, kas motivē šķirot atkritumus, organisko atkritumu savākšanas kastes ēdināšanas uzņēmumiem un produkti ar otro dzīvību – šādas inovatīvas idejas ierosināja un attīstīja jaunieši uzņēmējdarbības Vidzemes plānošanas reģiona organizētajā hakatonā “Radi pats Limbažu novadā”. Pirmās trīs godalgotās vietas ieguva: 1. “Walstrītnieki” (Limbažu vidusskola), kuri gaisa kvalitātes uzlabošanas nolūkos radīja aļģu lampu; 2. “Spriganie zaķēni” (Limbažu Valsts ģimnāzija), kuri pārliecinoši prezentēja zemē stādāmus dēstu podiņus, ražotus no organiskiem atkritumiem;  3. ”Zars” (Limbažu Valsts ģimnāzija), kuri nepilnu divu dienu laikā paspēja ne tikai pilnveidot savu ideju, bet arī izstrādāt tās prototipu – koka pudeli.

Hakatonā piedalījās septiņas jauniešu komandas no dažādām Limbažu novada izglītības iestādēm. Katrai komandai tika piesaistīts viens mentors, ar kuru kopā divu dienu laikā līdz prezentēšanas stadijai mērķtiecīgi tika attīstītas idejas.

Komandas sagatavoja savu produktu prototipus, lai pārliecinātu žūriju par spēju ideju realizēt un produkta nepieciešamību tirgū. Jauniešu izvēlētās uzņēmējdarbības idejas bija oriģinālas un atbilstošas organizatoru izvirzītajām prioritārajām jomām: ilgtspējīgs vides resursu patēriņš; atkritumu daudzuma samazināšana; gaisa kvalitātes uzlabošana; bioloģiskās daudzveidības saglabāšana.

Papildus praktiskajam darbam, jaunieši apguva zināšanas par bezatkritumu dzīvesveidu, dažādām tehnikām ideju ģenerēšanai un risinājumu meklēšanai, kā arī efektīvu prezentāciju sagatavošanu.

Hakatona dalībnieki īpaši izcēla klātienes efektu, kas jau ilgāku laiku pietrūcis. Šādā formātā daudz labāk iespējams izjust sacensības garu un azartu. Kā vērtīgākie ieguvumi tika minēti: jaunas zināšanas, informācija un iepazīšanās ar mentoriem. Savukārt mentorus īpaši priecēja jauniešu iniciatīva, vērtības par kurām viņi iestājās, piedāvājot savus risinājumus problēmām, kuras skar visu sabiedrību. Gan dalībnieki, gan organizatori hakatonu noslēdza ar pārliecību, ka ar dalību vai uzvaru šādā pasākumā nekas nebeidzas – idejas jāslīpē līdz pirmajiem pārdotajiem produktiem.

Notikušā un arī turpmāk plānoto hakatonu mērķis ir attīstīt Vidzemes reģiona jauniešu uzņēmējdarbības spējas un motivēt jauniešus uzsākt uzņēmējdarbību.

Jauniešu uzņēmējdarbības hakatons “Radi pats Limbažu novadā” tiek īstenots Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta 2014.—2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” un Eiropas Komisijas Komunikācijas ģenerāldirektorāta 2020. gada darba programmas ietvaros izsludinātā projektu konkursa projekta „EUROPE DIRECT Vidzeme” ietvaros.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Papildu informācijai: Ilze Liepa, projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” asistējošā eksperte, tālrunis: 29335677, e-pasts: ilze.liepa@vidzeme.lv

Informāciju sagatavojusi: Sabīne Mieze, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts sabine.mieze@vidzeme.lv