Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Izskanējuši pirmie Vidzemes Prozas lasījumi

izskanejusi pirmie vidzemes prozas lasijumi

Vētrainajā 1. novembra vakarā Siguldas Jaunajā pilī dzima pirmie “Vidzemes Prozas lasījumi”, kuros izskanēja piecu Vidzemes autoru iepriekš nepublicēti prozas darbi. Žūrija lēma, ka “Prozas lasījumos 2024” Rīgā Vidzemi pārstāvēs konkursa laureātes – valmieriete Evita Hofmane un siguldiete Lea Vinks.

“Vidzemes Prozas lasījumu” laureātes dalījās savās pēcsvētku sajūtās

Lea Vinks: Tas bija kā ceļojums vairākās laiktelpās vienlaikus. It kā pati senā Rakstnieku pils būtu uz mirkli atdzīvojusies, izslāpusi pēc balsīm un stāstiem par dzīvi, nāvi, mīlestību un ilgām. Šajā vētrainajā novembra vakarā laiks it kā sastinga – tik piepildīts. Ar smaržām, ar skaņām, ar gaismām un kopā būšanu – sadzirdot un jūtot vienam otru. Es jutos kā atspulgs senā spogulī – redzēta un sadzirdēta. Mazliet apmulsusi.

Evita Hofmane: Vidzemes Prozas lasījumi Siguldā, Jaunajā (Rakstnieku) pilī ir nozīmīgs notikums kā mums vidzemniekiem, tā visas Latvijas mērogā. Esmu dzimusi vidzemniece tāpēc man bija īpašs prieks un pagodinājums piedalīties un kopā svinēt latviešu prozas svētkus. Paldies visiem iniciatīvas bagātajiem, darbīgajiem cilvēkiem, kuri bija līdzdalīgi pirmo “Vidzemes Prozas lasījumu” ieceres veiksmīgā īstenošanā!

Laureātu novēlējums nākošo “Vidzemes Prozas lasījumu” konkursu dalībniekiem

Lea Vinks: Novēlu nenobīties no klusinātajām balsīm sevī. Novēlu nenobīties no stāstiem, kuri vēlas tapt uzrakstīti un nolasīti, pat ja tie šķiet neērti vai grūti izsakāmi vārdos. Prozas lasījumi un Rakstnieku pils atgādina, ka vārdiem piemīt spēks – tie dzīvo ārpus laika, tie vedina just un domāt. Rakstiet, lai justu. Rakstiet, lai domātu. Rakstiet, lai piedzīvotu. Rakstiet, lai būtu.

Evita Hofmane: Vidzemes Prozas lasījumu dalībniekiem vēlu radošu uzdrīkstēšanos, uzcītību un iedvesmu. Nebaidīties piedalīties! Ir tikai viens cilvēks, kurš ir atbildīgs par jūsu iespēju uzvarēt – tas esat jūs pats. Pārsteidziet žūriju!

“Vidzemes Prozas lasījumu” noslēguma pasākumā izskanēja Salaspils novada autores Renātes Mālmanes (konkursā piedalījās ar pseidonīmu Aukstums) stāsts “Līgodama upe nesa”, valmierietes Evitas Hofmanes stāsts “Paslēpes”, Ogres novada autores Indras Skudras stāsts “Aizmirsu, bet ko?”, Siguldas novada autores Lindas Vītumas (konkursā piedalījās ar pseidonīmu Lea Vinks) stāsts “Rozlillā gorilla” un cēsnieces Ramonas Indriksones romāna “Vidaga” fragments.

Klātienē autorus sveica Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Ina Stupele, Siguldas novada kultūras un tūrisma centra direktore Jolanta Borīte, Salaspils novada pašvaldības deputāte Vera Kalniņa, Salaspils novada bibliotēkas pārstāve Igeta Gredzena, Cēsu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis, Ogres Centrālās bibliotēkas direktore Jautrīte Mežjāne.

Izdevniecības “Valters Dakša” līdzīpašnieks Valters Liberts pasniedza Mēnešraksta “Avīzes Nosaukums” balvas – pēdējo avīzes numuru saņēma autore Renāte Mālmane, bet pie Āža Bafometa speciālbalvas tika autore Lea Vinks.

Literatūras, publicistikas un vēstures žurnāla “Domuzīme” speciālbalvu – žurnāla abonomentu 2025. gadam – saņēma “Vidzemes Prozas lasījumu” laureātes Lea Vinks un Evita Hofmane.

“Vidzemes Prozas lasījumu” konkursa darbus pēc to mākslinieciskās kvalitātes vērtēja profesionāla Vidzemes literātu žūrija: Vidzemes Prozas lasījumu žūrijas priekšsēdētājs Arno Jundze – Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs, rakstnieks (dzīvo Ogrē un Ziemeļvidzemē); Agnese Rutkēviča – rakstniece, dzejniece, aktrise (dzīvo Valmierā); Aija Bremšmite, grāmatu apskatniece, bibliotekāre (dzīvo Ogrē); Dace Rukšāne – rakstniece (dzīvo uz trīs Vidzemes novadu robežas); Guntis Berelis – rakstnieks, literatūrkritiķis (dzīvo Cēsīs); Luīze Pastore, rakstniece (dzīvo Siguldas novadā).

Pasākumu vadīja publicists un dzejnieks Ilmārs Šlāpins, ar muzikālām improvizācijām uzstājās ģitārists un vokālists Aleksandrs Aleksandrovs.

“Vidzemes Prozas lasījumus” organizēja kultūras centrs “Siguldas Devons” sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību, Siguldas novada bibliotēku un ar Vidzemes vēsturiskās zemes novadu bibliotēku atbalstu.

“Vidzemes Prozas lasījumu” norise tika atspoguļota mājas lapās Sigulda.lv, rakstnieciba.lv, mumspatik.lv, kā arī kultūras centra “Siguldas Devons”, Latvijas Rakstnieku savienības, “Mums patīk” Facebook lapās un grupā “Tepat Rīgā un Latvijā”.

Informāciju sagatavoja: Sandra Marta Grudule

“Vidzemes Prozas lasījumu” konkursa norisi finansiāli atbalstīja VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.

Par projektu