2022. gada 18. – 19. maijā Vidzemes plānošanas reģions un projekta CEESEU partnerība aicina interesentus piedalīties divu dienu konferencē, kurā diskutēs par to, ko pašvaldības var darīt, lai risinātu klimata pārmaiņu izraisītās problēmas.
Konference tiek organizēta Ptujā, Slovēnijā, taču tai iespējams pieslēgties arī attālināti, savu dalību iepriekš reģistrējot.
Galvenās konferences tēmas: ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu (SECAP) koncepcija, vadlīnijas ilgtspējīgai stratēģijai (aktivitātes un finansējums), tostarp integrēta enerģētikas plānošana reģiona līmenī, kā arī labās prakses piemēri. Konferencē tiks aktualizēta arī iedzīvotāju iesaiste vietējās enerģētikas plānošanā, kā arī tiks diskutēts par ilgtspējīgu mobilitāti un gudru enerģijas apsaimniekošanu pilsētās.
REĢISTRĒŠANĀS klātienes vai attālinātai dalībai
Konferences tēmas būs īpaši saistošas pašvaldību speciālistiem, uzņēmējiem un nevalstisko organizāciju sektora pārstāvjiem, kas ir gatavi rīkoties, lai cīnītos ar klimata pārmaiņu izraisītajām sekām un enerģijas cenu pieaugumu un plāno pāreju uz atjaunojamiem energoresursiem.
Aicinām apmeklēt CEESEN partnerības mājaslapu https://ceesen.org/en/, lai uzzinātu vairāk par 10 Eiropas Savienības valstu aktivitātēm valsts pārvaldes spēju pilnveidošanā ar mērķi sekmēt energoefektīvu rīcību ilgtspējīgu mērķu sasniegšanai.
Projekts “Centrālās un Austrumeiropas ilgtspējīgas enerģētikas savienība” (CEESEU) tiek ieviests programmas Apvārsnis 2020 ietvaros. Projekta mērķis ir pilnveidot valsts pārvaldes iestāžu spējas Centrāleiropā un Austrumeiropā izstrādāt ilgtspējīgas enerģijas un klimata rīcības plānus (SECAP), kas veicina paaugstinātu energoefektivitāti, ilgtspējīgu enerģiju, samazinātu oglekļa emisijas un uzlabotu pielāgošanās spēju klimata pārmaiņām, palīdzot reģionam dot ieguldījumu ES klimata mērķu sasniegšanā. Projektu īsteno 11 partneri visā Eiropā, tai skaitā Vidzemes plānošanas reģions Latvijā.
Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv