Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

INSURE projekta partneri apmainās ar pieredzi piesārņoto vietu datubāzes veidošanā

helsinku universitates profesors vidzeme verte biologiskas metodes piesarnoto vietu attirisanai

Laika posmā no 5. – 7. aprīlim Helsinkos tikās partneri no Latvijas, Somijas un Zviedrijas, lai pārrunātu aktualitātes Centrālās Baltijas programmas 2014. – 2020. gadam projekta “Inovatīva, ilgtspējīga attīrīšana” (INSURE) ietvaros.

Projekta INSURE ietvaros ir paredzēts veikt izpēti projekta partneru piedāvātājās piesārņotajās pilotteritorijās, kam sekos inovatīvu un ilgtspējīgu attīrīšanas metožu testēšana šajās teritorijās. Lai veiktu nepieciešamo izpēti, projekta partneri šobrīd strādā pie izpētes stratēģijām. Sanāksmes laikā partneri iepazīstināja ar progresu saistībā ar šo stratēģiju izstrādi, radot plašas diskusijas par to, kā katrā no pilotteritorijām būtu veicama piesārņojuma izpēte. Valstu atšķirīgās situācijas, kā arī atšķirīgās pieejas un pieredzes piesārņoto vietu atpazīšanā un pārvaldīšanā ir liels izaicinājums projekta komandai projekta mērķu sasniegšanai.

Otrs būtiskākais fokuss sanāksmē bija projekta ietvaros paredzētās datu bāzes un ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (GIS). Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs iepazīstināja sīkāk ar pašlaik aktīvo Latvijas piesārņoto un potenciāli piesārņoto vietu reģistru un šo vietu karti. INSURE ietvaros paredzēts uzlabot šo datubāzi, aktualizējot to un padarot daudz ērtāku un praktiskāku tās lietotājiem. Iepazīstoties arī ar Somijas un Zviedrijas partneru rīcībā esošajām datu bāzēm par piesārņotajām vietām, tika uzsāktas diskusijas par to, kā veidot jaunās datubāzes, kādu informāciju tajās būtu nepieciešams atspoguļot, kā arī citus aktuālos jautājumus par projektā paredzētajiem tehniskajiem rīkiem piesārņoto vietu pārvaldīšanai.

Centrālās Baltijas programmas 2014. – 2020. gadam projekts INSURE ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu tiek ieviests no 2015. gada septembra līdz 2019. gada septembrim. Vidzemes plānošanas reģions (VPR) projektā ir iesaistījies ar divām pilotteritorijām Burtnieku un Vecpiebalgas novados, kuras tiks izpētītas un rastas piemērotākās metodes šo teritoriju attīrīšanai, izmantojot Somijas ekspertu piedāvātās inovatīvās in-situ (uz vietas) attīrīšanas metodes. Ar šī projekta palīdzību ir plānots vērst pašvaldību uzmanību uz savās teritorijās esošajām piesārņotajām un potenciāli piesārņotajām vietām, meklējot veidus, kā pēc iespējas efektīvāk panākt šādu vietu izpēti un attīrīšanu.

 

Papildus informācija:

Maija Rieksta,

Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā,

Tel.: +371 26099521,

E-pasts: maija.rieksta@vidzeme.lv;