14. decembrī Eiropas Digitālās inovācijas centra (EDIC) kontaktpunkts Vidzemē sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu (VPR) un Digitālo inovāciju parku organizēja semināru uzņēmējiem Alojas uzņēmējdarbības atbalsta centrā “SALA”, Limbažu novada Ungurpilī. Pasākuma tēma bija “Uzņēmumu digitalizācija: Risinājumi, pieredze un pieejamais atbalsts”. Seminārs pulcēja vairāk nekā 30 interesentu, sniedzot vērtīgu ieskatu Eiropas Savienības piedāvātajā finansējumā un atbalsta instrumentos uzņēmumu digitalizācijas attīstībai.
Eiropas Digitālās inovācijas centra (EDIC) Latvijas reģionālā kontaktpunkta Vidzemē un Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve Ieva Kreile sniedza informāciju par EDIC piedāvātajiem pakalpojumiem – finansēšanas un atbalsta instrumentiem digitalizācijas attīstībai uzņēmumos.
Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) Valmieras inkubatora vadītājs Juris Čeičs pastāstīja par LIAA atbalsta programmu procesu digitalizācijai un eksportam, piedāvājot ieskatu par pieejamo finansējumu procesu digitalizācijai, kā galvenos ieguvumus minot produktivitātes un eksportspējas uzlabošanu. Savukārt Altum Vidzemes reģiona klientu biznesa vadītāja Linda Zaķe informēja par Altum atbalsta programmu uzņēmumu digitalizācijas veicināšanai.
Ar praktisko pieredzi grāmatvedības procesu digitalizācijā dalījās SIA “SALDO I.M.” valdes priekšsēdētāja Inga Možvillo, uzsverot to, ka uzņēmumam vēl ir neliela, bet kopumā pozitīva pieredze digitalizācijas jomā un šis seminārs ir devis vērtīgas atziņas un motivāciju turpināt ieviest jaunās tehnoloģijas darba procesu optimizēšanā.
Dalībniekiem tika dota iespēja iepazīt mākslīgā intelekta rīku “Chat GPT” un izprast tā pielietojumu digitālajā vidē. Ar iedvesmojošu stāstu un praktiskiem piemēriem par “Chat GPT” un MI rīku ieviešanu, lai palielinātu ātrumu, efektivitāti un produktivitāti attālināti, izmantojot “Zoom” platformu, dalījās Digitālo inovāciju parka pārstāve Agate Ambulte.
Seminārs noslēgumā dalībniekiem bija iespēja uzdot jautājumus un saņemt individuālas konsultācijas no ekspertiem.
Organizatori izsaka pateicību dalībniekiem, lektoriem un partneriem par ieguldījumu šī izzinošā semināra veiksmīgā norisē. Tie, kuri nevarēja apmeklēt semināru, ir aicināti sekot līdzi gaidāmajiem pasākumiem un jaunumiem, Vidzeme plānošanas reģiona tīmekļa vietnē www.vidzeme.lv un sociālo mediju kontos.
Pasākums notika projekta “EDIC: atbalsts digitalizācijai un mākslīgā intelekta attīstībai Latvijā” (Nr. 2.2.1.1.i.0/23/I/CFLA/001) un projekta “Development of AI – ICT for Manufacturing EDIH in Latvia” (Nr. 101083983) ietvaros.
Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.
Uzziņai: Atbalsts uzņēmējiem – Digitālo inovāciju centri Latvijā
Līdz 2026. gada vidum no dažādiem finansējuma avotiem Latvijas uzņēmumu digitalizācijai piešķirti vairāk nekā 183 miljoni eiro, tostarp no programmas „Digitālā Eiropa”, Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF), kā arī no Atveseļošanas fonda uzņēmumu digitalizācijai atvēlētais finansējums kopsummā sastāda vairāk nekā 13 miljonus eiro.
Eiropas Savienības programmā “Digitālā Eiropa” 2022. gadā savu darbību visā Eiropā sāka Eiropas Digitālās inovācijas centri (EDIC), divi no tiem arī Latvijā: “Latvijas Digitālais akselerators” (https://www.digitallatvia.lv) fokusējas uz produktu inovācijām, sniedzot atbalstu jaunu digitālo platformu, preču un pakalpojumu dizainam, testēšanai un ieviešanai ražošanā, savukārt “Eiropas Digitālās inovācijas centrs Latvijā” (https://www.dih.lv) koncentrējas uz atbalstu uzņēmumu esošo procesu pilnveidei, mārketinga un inovatīvu digitalizācijas risinājumu ieviešanai un attīstībai.
Centros iespējams saņemt padomus un testēt digitālās inovācijas, kā arī iegūt informāciju par sev nepieciešamā risinājuma izstrādi, attīstību. Izveidoti arī centru reģionālie kontaktpunkti, Vidzemē tie atrodas Valmierā un Cēsīs.