Dejas pirmizrāde “Barišņikovi dejo” mini festivālā “Ražas svētki”

dejas pirmizrade barisnikovi dejo mini festivala razas svetki

Mini festivāls “Ražas svētki” aicina gan mazus, gan lielus iepazīt Vidzemes ziemeļus un tur izbaudīt dažādus laikmetīgās mākslas notikumus. 16.augustā Mazsalacā un Braslavas pagastā norsināsies jau pagājušā gadā aizsāktais mini festivāls “Ražas svētki”, kuru organizē biedrība “LAUKKU”. Šogad mini festivāla “Ražas svētki” ietvaros jebkurš draudzīgā kopābūšānā varēs piedzīvot gan dejas jaundarba pirmizrādi, gan jaunus dejas talantus, gan arī žonglēšanu ar saldējumu un pašu saldējumu no Latvijas lauku labumiem. “Ražas svētkus” noslēgs vizuālās mākslas izstādes atklāšana lauku ainavā. Minētie pasākumi visas dienas garumā notiks Mazsalacas pilsētas bibliotēkas Filozofu lapenē un biedrības “LAUKKU” rezidencē “Braslavas Kalniņi”, Braslavas pagastā.

Ieeja visos mākslas notikumos bezmaksas. 

dejas pirmizrade barisnikovi dejo mini festivala razas svetki

Dejas pirmizrāde
“Barišņikovi dejo”
16.08. plkst. 12:00
Mazsalacas pilsētas bibliotēkas Filozofu lapenē

Izrādē atraktīvā veidā būs iespēja iepazīt Barišņikovu ģimeni, kurā aug pieci bērni (vecumā no 6 līdz 23 gadiem), Latvijas dejas vēsturē nozīmīgus faktus un dejas nosacīto dalījumu četros žanros. Konceptuāli izrāde sava vēstījuma pastiprināšanai izmanto Latvijas dejas nozarē tik skaļo uzvārdu “Barišņikovs”, kas vienlaikus ir noderīgi nozares atpazīstamībai un Latvijas atpazīstamībai pasaulē. Tomēr Barišņikovam jau sen vairs nav nekāda sakara ar to, ko un kā dejo Latvijas cilvēki un ar ko nodarbojas dejas profesionāļi mūsdienās. Tā izrāde ar ironiski pompozu mārketinga saukli “Barišņikovi dejo” aicinās doties iekšā lokālpatriotiskā piedzīvojumā, kurš gan dalībniekiem, gan skatītājiem vēsta ne tikai par deju, bet par to, cik liels ir šīs mākslas formas sabiedrības saliedēšanas, empātijas veicināšanas un citu tikumu attīstīšanas potenciāls.

Izrādi Finansiāli atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions. 

Dejas darbizrāde “Nu un”
16.08. plkst. 13:00
Mazsalacas pilsētas bibliotēkas Filozofu lapenē

Divas laikmetīgās dejas dejotājas –  Kate Kaparkalēja un Terēze Zabarovska – savus dejas izglītības pamatus apguvušas Rīgas Baleta skolā, bet pēc tās absolvēšanas savas dejas gaitas katra turpina citās  augstskolās Eiropā. Pēc vesela gada, kas pavadīts, studējot ārzemēs un  gūstot jaunus iespaidus par laikmetīgo deju un apkārtējo pasauli, abas topošās mākslinieces savos iespaidos ir gatavas dalīties gan viena ar otru, gan ar skatītājiem. Darbizrādē “Nu un ” tiks vēstīts par personīgās identitātes meklējumiem, kā arī piederību sabiedrībai laikā, kad ik katrs lēmums šķiet kā vissvarīgākais, lai gan vienlaikus ir sajūta, ka nekam nav nozīmes.

Finansiāli atbalsta biedrība “LAUKKU”.

Performance “Clymsy Archer” (Neveiklais strēlnieks)
16.08. plkst. 13:40
Mazsalacas pilsētas bibliotēkas Filozofu lapenē

Clymsy Archer ir laikmetīgās dejas mākslinieka Artura Muskara pseidonīms. Clumsy Archer ir ilgi lolots mākslinieka sapnis, kurā jaunietis, kas izaudzis vecāku zemnieku saimniecībā vēlās iesākto turpināt un apvienot ar otru savu aizraušanos un degsmi – dejas un performances mākslas praksi. Clumsy Archer ir performatīvs akts visai ģimenei, īpaši tiem, kuriem garšo saldējums no Latvijas lauku labumiem. Saldējumu pasniegs Clumsy Archer. Clumsy Archer ierodas ar savu darba galdu, netīši uz tā izlej pienu ar zemenēm, un nu nezina ko darīt- mēģinot šmuci savākt, tas sataisa gardus saldējuma rullīšus, ko piedāvā klātesošajiem.

Finansiāli atbalsta Mazsalacas pilsētas bibliotēka.

Vizuālās mākslas izstāde “Patvertne-krātuve” (16.08.-21.12.2024.)
16.08 atklāšana plkst 19:00
Ierašanās ar iepriekšēju pieteikšanos:  laukku.collective@gmail.com
“Braslavas Kalniņos”, Braslavas pagastā

“Braslavas Kalniņu” teritorijā apskatāmajā mākslinieces Ievas Saulītes brīvdabas izstādē “Patvertne – krātuve” būs aplūkojami vizuālās mākslas objekti, kas turpina mākslinieces ilggadēja darbu sēriju “Anestezējošā etnogrāfija”. “Anestezējošā etnogrāfija” ietvaros māksliniece rada darbus no lietotām, otrreiz pārstrādātām lietām, vairāku gadu garumā uzkrātajiem un atrastajiem materiāliem. Māksliniece Ieva Saulīte par izstādes “Patvertne – krātuve” ieceri: “Man patīk un fascinē doma par to, cik mēs esam dažādi un kā mūsu gēni, valoda, izturēšanās un citi dzīves aspekti ir cieši saistīti viens ar otru. Mēs viens otru ietekmējam, mūs ietekmē dažādas pieredzes, individuālas un kolektīvas traumas. Par šo visu mēs krājam atmiņas un pieredžu slāņus. Atcerēšanās ir  patveršanās vieta, slēpnis, kur sava nodabā varam pārvirknēt, pārkārtot notikums un piedzīvoto – to pašu, bet tomēr katru citādu. Gluži kā rokdarbos, meditatīvi izšujot krustiņdūrienā vai tamborējot, maza neatkarīga cikliska darbība ir cita suverēna kopuma daļa, reizē atkārtojums un reizē arī jauna kustība.”

Īpašs paldies Agnesei Dabolai un MMA Valmiera.

Informāciju sagatavoja: Agate Bankava

Finansiāli atbalsta VKKF mērķprogramma “Jaunrades veicināšanas stipendija” un biedrība “LAUKKU”.

Par projektu
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.