Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Cīņa pret koksnes zilēšanu un insektiem: Stora Enso hakatonā uzvar uzņēmums Kagon AB

Šonedēļ, 5. un 6. decembrī, sešas komandas no Latvijas, Zviedrijas, Somijas, Ukrainas un Turcijas satikās, lai kopīgi piedalītos Vidzemes plānošanas reģiona organizētajā Stora Enso hakatonā.  Šoreiz uzvaras laurus plūca komanda Kagon AB no Zviedrijas.

Hakatona ietvaros komandas meklēja risinājumu, lai, nepalielinot ūdens patēriņu, cīnītos pret divām draudu kategorijām: zāģmateriālu zilēšanu izraisošām sēnītēm un kokus bojājošiem insektiem.

Dalība hakatonā ir ļoti vērtīga pieredze. Tā sniedz iespēju izpētīt dažādus risinājumus un iegūt unikālus redzējumus par mūsu piedāvājumiem. Vissvarīgākais ir būt gatavam piedalīties ar pārbaudītu ideju,” tā hakatona uzvarētājkomandas pārstāvis Daniels Otterbeks.

Piedaloties hakatonā, mēs ieguvām lielisku iespēju paplašināt zināšanas un gūt jaunus iespaidus. Mūsu mērķis bija atrast ilgtspējīgus risinājumus, un šis pasākums pavēra mums acis uz perspektīvām, par kurām iepriekš pat nebijām iedomājušies. Tagad esam iedvesmoti īstenot ne tikai uzvarētajkomandas idejas, bet arī dažas inovatīvās koncepcijas, kuras atklājām no citām komandām. Rezultāts bija labāks nekā gaidīts,” tā Uldis Deisons, uzņēmuma Stora Enso Latvija Launkalnes kokzāģētavas direktors.

Kopumā dalībai Stora Enso hakatonā pieteicās deviņas komandas, no kurām atlasītas tika sešas – pa vienai no Somijas (Woolherd), Ukrainas (Ukrainas Valsts meža resursu aģentūra), Turcijas (Crop Genius), Zviedrijas (Kagon AB), Latvijas (Good Bugs) un komanda ar dalībniekiem no Zviedrijas un Latvijas (Zviedrijas Lauksaimniecības zinātņu universitāte & Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”).

Stora Enso hakatons ir daļa no starptautiskā “BioBoosters” projekta, ko līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma. Projekts apvieno deviņus inovāciju tīklus bioekonomikas sektorā no Baltijas jūras reģiona valstīm: Somijas, Zviedrijas, Baltijas valstīm, Polijas un Vācijas. Projekta ietvaros tiek organizēti 18 hakatoni, lai atbalstītu bioekonomikas uzņēmumu atbildīgas uzņēmējdarbības praksi un pāreju uz aprites ekonomiku.

Plašāka informācija par Stora Enso hakatonu ŠEIT.

Projekts “BioBoosters” uzsākts 2023. gada janvārī, to īsteno partneri no Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Polijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Projekts ilgs trīs gadus un tā kopējais budžets ir 2,8 miljoni eiro. Projektu līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma. 

Pamatinformācija par projektu: https://www.vidzeme.lv/projekti/pareja-uz-aprites-ekonomiku-baltijas-juras-regiona-bsr-bioboosters/

Jautājumiem:
Inguna Kucina, projektu vadītāja
inguna.kucina@vidzeme.lv
+371 26598678

Informāciju sagatavoja:
Marta Riekstiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste
marta.riekstina@vidzeme.lv
+371 25865495