Decembra izskaņā projekta GoSmart&Excel BSR komanda sagatavojusi noslēdzošo projekta ziņu lapu angļu valodā, kurā apkopoti projekta galvenie ieguvumi, 9 mēnešu laikā sasniegtie rezultāti un turpmākie plāni, projektam noslēdzoties. Veiksmīgi realizēts arī galvenais uzdevums – nodrošināt uzņēmējdarbības atbalsta pasākumus, turpinot inovāciju brokera tīkla atbalsta kvalitātes un pieejamības uzlabošanu, kā arī izstrādājot Baltijas jūras reģiona (BJR) viedās specializācijas stratēģijas piedāvājumu, vadoties pēc Trans-S3 metodoloģijas.
GoSmart&Excel BSR ziņu lapa angļu valodā pieejama ŠEIT.
Starptautiskais inovāciju brokeru tīkls – veiksmes atslēga konkurētspējas attīstībai
Starptautiskais inovāciju brokeru tīkls (TIBS) atbalsta mazos un vidējos uzņēmējus viņu uzņēmējdarbības paplašināšanā ārvalstu tirgos. Projekta ietvaros izstrādāts specializēts rīku komplekts, kas palīdz inovāciju brokeriem apzināt Baltijas jūras reģionu, tostarp Vidzemes, uzņēmēju potenciālu un sadarbības intereses ar ārvalstu partneriem, un pēc tam sniegt atbalstu atbilstošu partneru meklējumos.
“Pieredze rāda ka, ja inovāciju brokerim izdodas izveidot attiecības, kas balstītas uz uzticēšanos, šī sadarbība turpināsies ilgu laiku. Tas nozīmē, ka Inovāciju brokera lomu varētu salīdzināt arī ar psihologa lomu, un tā ir liela vērtība uzņēmumiem,” tā Laura Gredzens, Inovāciju brokeris Valgā, Igaunijā.
Mēs kļūstam digitāli
Projekta ietvaros ES galvaspilsētā Briselē tika organizētas inovāciju brokeru apmācības, kurās brokeri pilnveidoja savas prasmes un padziļināja zināšanas par inovāciju konsultācijām. Viņiem bija iespēja testēt arī TIBS e-rīka beta versiju un sniegt atsauksmes par to, kā jaunizveidotais rīks sniegtu labāku izpratni par uzņēmumiem un kā tas veicinātu inovāciju partnerību attīstību reģionā.
Proaktīvs darbs un kopīgi risinājumi – izturības atslēga
Šogad projekta komandai bija iespēja būt par daļu no 2021. gada Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļas un organizēt sesiju “Noturīgas inovācijas ekosistēmas veidošana Baltijas jūras reģionam”. Tajā tika sniegts ieskats par to, kā veidot noturīgu inovāciju ekosistēmu un starptautisko viedās specializācijas stratēģiju BJR, kā arī tika prezentētas praktiskas darbības, lai ieviestu kopīgu inovāciju un sniegta iespēja organizācijām pievienoties TIBS tīklam.
Trans-S3 metodoloģija un TIBS – perspektīvi līdzekļi stratēģiskas biznesa sadarbības veicināšanā Baltijas jūras reģionā
Somijas-Baltijas institūts un Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam (ESSBJR) politikas jomas “Inovācija” birojs (PA INNO) projekta ietvaros izstrādāto Trans-S3 metodoloģiju un TIBS uzteic kā perspektīvus līdzekļus stratēģiskas biznesa sadarbības veicināšanā Baltijas jūras reģionā.
“Trans-S3 metodoloģija un identificētās spēcīgākās viedās specializācijas kopīgās prioritātes BJR, kā arī TIBS var palīdzēt veidot ilgtermiņa stratēģisko inovāciju sadarbību un partnerības, kas galu galā var veidot kopīgas investīcijas. Reģionu loma stratēģisko partnerību attīstības atbalstīšanā ir būtiska,” saka Johanna Leino, Somijas-Baltijas institūta attīstības vadītāja. “Tam nepieciešama politiskā griba, vadība un laba reģionālā inovācijas pārvaldība, tostarp pastāvīga mijiedarbība ar uzņēmējdarbību, pētniecību, valsts un nevalstiskā sektora dalībniekiem.”
Ziņu lapa sagatavota Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam projekta “Starptautiskā sadarbībā balstīti jauni risinājumi reģionu un to MVU viedās specializācijas veicināšanai” (GoSmart&Excel BSR) ietvaros, kas noslēdzies 2021.gada 31. decembrī. Projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem no Somijas, Vācijas, Dānijas, Polijas, Zviedrijas, Lietuvas un Igaunijas, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Tā mērķis ir stiprināt inovāciju kapacitāti, lai caur praktiskiem, sadarbībā balstītiem risinājumiem Baltijas jūras reģiona MVU, pētniecības organizācijas un lēmējinstitūcijas piemērotu viedās specializācijas stratēģijas pieeju.
Informāciju sagatavoja: Marta Riekstiņa, Sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: marta.riekstina@vidzeme.lv