Projekta “Informācijas sabiedrības un IKT attīstība audiovizuālajā uzņēmējdarbībā” (Medi@TIC) 2012. gads pavadīts meklējot radošus un veiksmīgus risinājumus IKT attīstībai Vidzemē. Kopā ar pārstāvjiem no Vidzemes Augstskolas, Vidzemes Televīzijas, kā arī uzņēmuma “Epata Studio” apmeklēti projekta ārzemju partneri Spānijā, Norvēģijā un Itālijā. Ar veiksmīgiem piemēriem no pašmāju audiovizuālās jomas speciālistiem Vidzeme pārsteigusi pārstāvjus no 11 Eiropas valstīm.
Ar atklāšanas pasākumu Spānijas pilsētā Seviļā uzsākās projekta Medi@TIC gaitas. Ar pirmajiem piemēriem no Seviļas pilsētas uzņēmējdarbības inkubatora audiovizuālajiem uzņēmējiem projekta partneri uzsāka diskusijas par nepieciešamajām darbībām, lai nomaļie Eiropas reģioni kļūtu aizvien konkurētspējīgāki. Turpinot sarunas Norvēģijas pilsētā Kristiansandā un Itālijas piekrastē Dženovā, Vidzemes plānošanas reģions projektā iesaistīja reģiona audiovizuālās jomas speciālistus.
Kristiansandā ar savu pieredzi dalījās Vidzemes Augstskolas bakalaura studiju programmas “Mediju studijas un žurnālistika” direktore Agnese Karaseva. Karasevas kundze kopā ar citiem Medi@TIC pārstāvjiem uzsāka diskusiju par nepieciešamību sadarboties ne tikai augstskolām ar uzņēmējiem, bet arī uzņēmējiem savā starpā. Informācijas komunikācijas tehnoloģijas (IKT) ir nomaļo reģionu attīstības nākotne. Norvēģijas pārstāvji vizītes laikā uzsvēra, ka jebkura attīstība balstās uz savstarpējo sadarbību, jo “be better together” (“būt labākiem kopā”) princips vienmēr darbojas veiksmīgāk nekā vienkārša konkurence.
Dženovā Vidzemes plānošanas reģionu pārstāvēja speciālisti no Vidzemes Televīzijas un radošās studijas “Epata Studio”. Kā uzsvēra Vidzemes Televīzijas un Re:TV pārstāve Aiva Logina: “Piedaloties visās prezentācijās projekta semināra laikā, kur valstu pārstāvji prezentēja savus labās prakses piemērus un dažādu uzņēmumu darbības sfēras, ieguvu patiesi noderīgu informāciju jaunu projektu attīstīšanā saistībā ar Re:TV kanāla turpmāko izaugsmi – gan tehniski, gan jaunu ideju līmenī.” Savukārt “Epata Studio” vadītājs Dāvis Doršs stāsta: “Ieklausoties ekspertos un partneros, kā arī paturot acis mazliet plašāk vaļā, bija iespēja piebremzēt ikdienu un veselīgāk aplūkot idejas, projektus, pie kurām šobrīd strādājam, kas atgriežoties deva papildu produktivitāti un jaunu skatpunktu pienesumu.”
Nākamā projekta pārstāvju tikšanās plānota janvāra beigās Maltā, kad kopā ar projekta ekspertiem no Vidzemes plānošanas reģiona dosies jauni audiovizuālās jomas pārstāvji no Vidzemes.