Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Aicina pieteikties atpazīstamības zīmes “Gājējam draudzīgs” un tās papildzīmju saņemšanai

aicina pieteikties atpazistamibas zimes gajejam draudzigs un tas papildzimju sanemsanai

Attēlā: no kreisās projekta "Mežtakas un Jūrtakas pārgājienu taku pieejamības uzlabošana dažādām sociālajām grupām" vadītāja VPR Ilze Liepa un Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītāja vietniece Anita Tīlena.

Vidzemes plānošanas reģions līdz šā gada 21. martam izsludina pieteikšanos atpazīstamības zīmes “Gājējam draudzīgs” un papildzīmju “Bērniem draudzīgs”, “Pieejams ratiņkrēslā” un “Pielāgots redzes ierobežojumiem” saņemšanai, aicinot tūrisma informācijas centrus, tūrisma uzņēmējus un pakalpojumu sniedzējus pievienoties “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” kustībai.

Šobrīd kustībā ir iesaistījušies jau 510 pakalpojumu sniedzēji no visām Baltijas valstīm, savukārt Latvijā šāda zīme norāda uz teju 300 pārgājienu ceļotājiem draudzīgām vietām. Latvijā ir četras vietas ar papildzīmi “Pieejams ratiņkrēslā”, viena ar papildzīmi “Pielāgots redzes ierobežojumiem” un četras — “Bērniem draudzīgs”. Vidzemē “Gājējiem draudzīgs” zīmi un visas trīs papildzīmes ir saņēmis Valmieras Tūrisma informācijas centrs, savukārt Alūksnes Tūrisma informācijas centram piešķirta zīme ar papildu specializāciju “Pieejams ratiņkrēslā”.

Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītāja vietniece Anita Tīlena, saņemot atpazīstamības zīmes, uzsvēra: “Priecājamies, ka Valmieras TIC ir novērtēts kā “Gājējiem draudzīga” vieta un papildus saņēmis zīmes “Bērniem draudzīgs”, “Pieejams ratiņkrēslā” un “Pielāgots redzes traucējumiem”. Tas apliecina, ka Valmieras novadā esam viesmīlīgi un darbojamies kā iekļaujošs tūrisma galamērķis, kur ikviens ceļotājs var justies ērti un gaidīti! Šīs atpazīstamības zīmes palīdz ceļotājiem vieglāk orientēties un izvēlēties sev piemērotus pakalpojumus.”

A. Tīlena pauda, ka viņi ir pateicīgi visiem tūrisma uzņēmējiem, kuri pielāgo savas vietas dažādu viesu vajadzībām, izveidojot pieejamāku un iekļaujošāku vidi, un Valmieras novadā tādu ir daudz. Viņa uzsvēra, ka ar pozitīvu skatu raugās nākotnē un cer, ka arvien vairāk uzņēmēju pievienosies šim apliecinājumam, jo tā ir lieliska iespēja uzrunāt ceļotājus ar skaidru vēstījumu: “Mēs jūs gaidām!”

Zīme “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” tiek piešķirta jebkuram pakalpojumu sniedzējam Baltijas valstīs, kurš vēlas un var piedāvāt pārgājienu ceļotājiem nepieciešamos pakalpojumus. Kopš pērnā gada septembra ir izstrādāti jauni zīmes kritēriji un iespēja saņemt šīs zīmes papildu specializācijas. Tās ir domātas, lai veicinātu pārgājienu ceļošanu kopā ar bērniem un iedrošinātu cilvēkus ar redzes un kustības ierobežojumiem pastaigām pārgājienu takās. Papildu specializācijas norāda, ka pakalpojumi naktsmītnēs, ēdināšanas vietās un citur ir pielāgoti šo cilvēku ērtībām. Uzņēmumus, kuriem jau ir zīme “Gājējam draudzīgs”, aicina pieteikties papildzīmju saņemšanai.

Papildu specializāciju kritēriji un to skaidrojumi, kopā ar zīmes “Gājējam draudzīgs” pamata kritērijiem, atrodami šeit. Pieteikuma anketas lejupielādei:

Aizpildītus pieteikumus lūdzam līdz 21. martam nosūtīt Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma ekspertei Ilzei Liepai: ilze.liepa@vidzeme.lv. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā sazinieties pa tālruni +371 29335677. Zīmju piešķiršanas sēde notiks 2025. gada 25. martā.

Šī aktivitāte tiek īstenota kā daļa no projekta “Mežtakas un Jūrtakas pārgājienu taku pieejamības uzlabošana dažādām sociālajām grupām (Accessible Hiking Trails)”, ko atbalsta Interreg Igaunijas-Latvijas programma. Preses ziņa atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Par projektu

Jautājumiem:
Ilze Liepa, projektu vadītāja, tūrisma uzņēmējdarbības eksperte
ilze.liepa@vidzeme.lv
+371 29335677

Informāciju sagatavoja:
Zane Kaķe, sabiedrisko attiecību speciāliste
zane.kake@vidzeme.lv
+371 29334753