2024. gada 5. un 6. novembrī Tallinā norisinājās projekta Ce4Re partneru sanāksme, kurā piedalījās pārstāvji no projekta partnerorganizācijām – Satakuntas Lietišķo zinātņu universitātes (Somija), Pyhäjärvi institūta (Somija), Ekomatcentrum (Zviedrija) un Vidzemes plānošanas reģiona (Latvija). Sanāksmes galvenais mērķis bija izvērtēt līdzšinējo progresu un plānot turpmākos soļus, lai attīstītu digitālus risinājumus, kas veicina aprites ekonomikas principu ieviešanu restorānu nozarē.
Sanāksmes ietvaros partneri tikās ar Igaunijas uzņēmuma “WasteLocker” pārstāvjiem, kas projekta ietvaros izstrādā Atkritumu samazināšanas rīku. Diskusiju laikā tika pārrunāts rīka attīstības progress un tehniskie risinājumi, kas to padarīs par praktisku un ērti lietojamu rīku restorānu darbiniekiem. Rīks būs aprīkots ar īpaši pielāgotiem svariem un planšetēm, kas atvieglos datu ievadi un ļaus ērti reģistrēt un analizēt pārtikas atkritumu apjomu. Partneri detalizēti iepazinās ar “WasteLocker” izstrādāto rīka konceptu un vienojās par turpmākiem soļiem, lai nodrošinātu veiksmīgu tā testēšanu pilotrestorānos katrā projekta valstī. Rīks palīdzēs ne tikai samazināt pārtikas atkritumus, bet arī veicināt efektīvāku resursu izmantošanu.
Partneri apsprieda arī Ēdienkartes plānošanas rīka attīstību, kas palīdzēs restorāniem veidot ilgtspējīgas ēdienkartes. Šis rīks ietvers maltīšu izmaksu kalkulatoru, “recepšu banku” un ēdienkartes plānotāju, ļaujot uzņēmumiem optimizēt ēdienu piedāvājumu un samazināt pārtikas izšķērdēšanu. Svarīgi, ka Ēdienkartes plānošanas rīks būs integrēts ar Atkritumu samazināšanas rīku, nodrošinot datu savietojamību un iespēju analizēt ēdienkartes plānošanas un atkritumu apjomu savstarpējās saiknes. Lai papildinātu “recepšu banku” ar inovatīvām receptēm, partneri plāno rīkot recepšu konkursu. Plašāka informācija par šo konkursu tiks izziņota tuvākajā laikā.
Sanāksmē tika analizēta arī “EkoGo” platformas attīstība. Tā paredzēta kā interaktīvs rīks, kas palīdzēs restorāniem un pārtikas ražotājiem ieviest un popularizēt ilgtspējīgus risinājumus. Platforma būs pieejama vairākās valodās un nodrošinās lietotājiem iespēju ērti piekļūt nepieciešamajai informācijai par videi draudzīgiem restorāniem un to praksēm.
Partneri vienojās par mācību brauciena organizēšanu uz Zviedriju, kur restorānu pārstāvji un projekta partneri varēs iepazīties ar labākajiem ilgtspējīgas prakses piemēriem. Turklāt plānoti arī vietējie demonstrācijas pasākumi, kuru laikā restorāni tiks iepazīstināti ar rīku prototipiem un apmācīti to lietošanā.
Sanāksmē tika apspriesta arī potenciālā sadarbība ar Igaunijas viesnīcu un restorānu asociāciju, lai veicinātu projekta rezultātu izplatīšanu plašākai auditorijai. Partneri pārrunāja iespēju organizēt kopīgus seminārus un informatīvos pasākumus, kas palīdzētu restorāniem efektīvāk ieviest ilgtspējīgas prakses.
Projekts Ce4Re tiek īstenots ar mērķi ieviest aprites ekonomikas principus restorānu nozarē, palīdzot samazināt resursu patēriņu un atkritumu rašanos, vienlaikus uzlabojot uzņēmumu konkurētspēju. Projekts tiek realizēts ar Interreg Central Baltic programmas atbalstu, apvienojot partnerus no Latvijas, Somijas un Zviedrijas. Plašāka informācija par projekta aktivitātēm pieejama Vidzemes plānošanas reģiona tīmekļa vietnē: https://www.vidzeme.lv/projekti/aprites-ekonomikas-risinajumi-restoranos-ce4re/