Tiks izzināts jauniešu potenciāls sociālās ekonomikas jomu attīstībā; aktivitātes paredzētas arī Vidzemē

tiks izzinats jauniesu potencials socialas ekonomikas jomu attistiba aktivitates paredzetas ari vidzeme

Vidzemes plānošanas reģions uzsācis darbu pie Erasmus+ programmas projekta “Jaunieši – sociālās ekonomikas ekosistēmas pārmaiņu veicinātāji (YOUforSE)” ieviešanas, lai veicinātu jauniešu līdzdalību sociālās ekonomikas ekosistēmā, stiprinātu un iedrošinātu viņus iesaistīties vietējās politikas veidošanā. Paralēli projekta ietvaros plānots pilnveidot visu iesaistīto pušu, ne vien jauniešu, bet arī pašvaldību speciālistu un politikas veidotāju izpratni par sociālās ekonomikas ekosistēmas elementiem.

Projekta partnerība pirmo reizi klātienē satikās Lusadā, Portugāles ziemeļos. Šī tikšanās uzskatāma par nozīmīgu pavērsienu potenciālai jauniešu līdzdalībai sociālajā ekonomikā – ieraugāmas jaunas iespējas sadarbībai un pārmaiņu iedzīvināšanai.

Vizītes laikā klātienē bija iespējams iepazīties ar vairākām aktivitātēm, kuru rezultātā  tika apzinātas vietējo  pašvaldību vajadzības un izaicinājumi, vienlaikus izzinot jau līdz šim ieviestās iniciatīvas, kas veicina jauniešu līdzdalību dažādās sociālās ekonomikas jomās Lusadas pilsētā.

Vērtīgas bija apaļā galda diskusijas, kur vietējā un reģionālā līmeņa politiskie līderi apsprieda dažus no izaicinājumiem un šķēršļiem jauniešu līdzdalībai, kas radušies pašvaldības politiskā un sociālā konteksta dēļ.

Pasākuma ietvaros projekta pārstāvji tikās ar sabiedriskās organizācijas CIM Tâmega e Sousa pārstāvjiem. Organizācija apvieno 11 pašvaldības Portugālē un strādā ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību un stiprināt sadarbību tādās jomās kā pilsētplānošana, kultūra, tūrisms, izglītība un infrastruktūras attīstība. Organizācijas pārstāvji iepazīstināja ar īstenotajām aktivitātēm lauku teritorijās.

Papildus tam, partnerība viesojās arī ACIP kooperatīvā, kas strādā ar psihosociālās intervences jautājumiem un sniedz atbalstu, piedāvājot dažādus pakalpojumus cilvēkiem, kas cieš no garīga rakstura veselības problēmām, sociālām vai emocionālām grūtībām, vai kādām citām problēmām, kas skar kopienas  emocionālo vai sociālo labklājību. Organizācijas darbs lielā mērā ir vērsts uz sociālās iekļaušanas veicināšanu, dzīves kvalitātes uzlabošanu, dažādu atbalsta instrumentu izstrādi gan individuālai, gan kopienas attīstībai. Papildus šī centra pieredzei, klātienē tika iepazīta arī pašvaldības senioru centra darbība, vērtējot pašvaldības iespējas attīstīt sociālo darbu.

Intensīvās vizītes ietvaros tika analizētas sociālās ekonomikas laboratorijas vadlīnijas, kā arī apmeklēts sociālais kopienas centrs “Macieira”, kas vietējiem piedāvā plašu pakalpojumu loku un aktivitātes, tostarp īsteno sociāla vai izglītojoša rakstura programmas, arī kultūras programmas. Papildus tam, ka centrs uzskatāms par kopienas tikšanās vietu, centrā iespējams saņemt palīdzību un atbalstu tiem, kam tā nepieciešams. Atbalsts tiek sniegts sadarbībā ar vietējām organizācijām un atbildīgajām institūcijām.

Par projektu “YouForSe”

Projekta aktivitātes tiek vērstas uz jauniešiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kuri nāk no trīs lauku reģioniem Eiropā, lai viņu vidū veicinātu sociālās ekonomikas un uzņēmējdarbības aktivitātes. Plānots īstenot gan dažādas apmācības, gan organizēt kopīgus pasākumus, kuros klātesoši būtu jaunieši, starptautiski eksperti, sociālās ekonomikas uzņēmumi un politikas veidotāji, lai tādējādi labāk izprastu sociālekonomisko sistēmu katrā no valstu reģioniem.

Projekta konsorcijā ir trīs dažādu Eiropas valstu reģionu – valsts pārvaldes institūciju – pārstāvji, ar mērķi veidot sociālo ekonomiku pievilcīgu jauniešu mērķauditorijai.

Konsorciju vada Kantabrijas Valdības Eiropas projektu birojs (OPE Cantabria), partnerībā ir arī Vidzemes plānošanas reģions Latvijā un Lusadas pašvaldība Portugālē. Projekta ieviešanas laikā plānotas jauniešu ekosistēmas sociālās pārvaldības aktivitātes, sabiedrības līdzdalību veicinošas aktivitātes sociālās ekonomikas jomās, kā arī tiks rīkoti jauniešu hakatoni līdzdalības stiprināšanai. Plānoti dažādi pasākumi, pieredzes apmaiņas vizītes, kuru laikā tiks identificētas labās prakses un apzināti izaicinājumi sociālās ekonomikas jomā.

Sagaidāms, ka projekta aktivitātes visvairāk pozitīvi ietekmēs tos jauniešus, kuriem ir spēcīga interese par uzņēmējdarbības un  sociāli ekonomiskajiem jautājumiem, kā arī tos, kuri interesējas par vietējā līmeņa pārvaldību, organizācijām, kas izveidotas, lai risinātu sociālekonomiskus jautājumus – jauniešus, kuriem rūp vietējās kopienas labums.

Projektam noslēdzoties, plašākai sabiedrībai būs pieejams labo prakšu apkopojums un politikas rekomendācijas un vadlīnijas individuāli katram no trim reģioniem, lai prasmīgi iekļautu jauniešus reģionālā līmeņa sociālekonomiskajā ekosistēmā un veicinātu viņu sociālekonomiskās uzņēmējdarbības aktivitātes.

Par projektu

Jautājumiem:
Lienīte Priedāja-Klepere, projektu vadītāja
lienite.priedaja@vidzeme.lv
+371 26133028

Informāciju sagatavoja:
Anita Āboliņa, galvenā komunikācijas speciāliste
anita.abolina@vidzeme.lv
+371 29454752

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.