Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros trešdien, 24. februārī, plkst. 10.00 – 12.00 Vidzemes plānošanas reģions aicina uz diskusiju par šobrīd tik ļoti aktuālo jautājumu – dabas taku un dabas mantojuma objektu ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Vai publiskās labiekārtotās dabas takās būtu jāievieš ieejas maksa? Kādi ir iespējamie pārvaldības mehānismi? Vai ir nepieciešama tūrisma pārvaldības inovācija?
Meklējot labsajūtu dabā, mēs izmantojam ekosistēmas pakalpojumus un esam pieņēmuši, ka šie pakalpojumi mums pienākas par brīvu. Bieži vietas, kur cilvēki gūst īpašu dabas baudījumu un labprāt atgriežas atkal, atrodas aizsargājamās dabas teritorijās, turklāt tiek sagaidīta ērta piekļuve, drošība, komforts un labiekārtojums.
Kā ilgtermiņā aizsargāt unikālo dabas mantojumu, vienlaikus ļaujot sabiedrībai to baudīt un izzināt videi draudzīgā veidā? Kāpēc gan pie mums, gan citviet pasaulē aktualizējies jautājums par “maksas dabu”?
Vai tie Latvijas sabiedrības pārstāvji, kas aktīvi izmanto labiekārtotas dabas takas, būtu gatavi piedalīties ar līdzmaksājumu šādu taku izveidē un uzturēšanā?
Diskusijā uzklausīsim dabas tūrismā ieinteresēto un iesaistīto pušu pārstāvjus no Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas valsts mežiem, Kocēnu novada domes, Dziļezera-Riebezera dabas takas, Cecīļu dabas takām un piedzīvojumu tūrisma aģentūras “Baltic Nature Travel”. Diskusiju moderēs Vidzemes Augstskolas asociētais profesors, ģeogrāfijas doktors un HESPI pētnieks Andris Klepers.
Norises laiks: trešdiena, 2021. gada 24. februāris, plkst. 10.00–12.00
Dalība: Diskusijas tiešraidi bez reģistrēšanās būs iespējams skatīties Vidzemes inovāciju nedēļas tīmekļa vietnē innovation.vidzeme.lv , kur būs iespēja arī uzdot jautājumus (pierakstoties savā Youtube kontā). Reģistrētie dalībnieki var pievienoties diskusijai arī ZOOM platformā (ierobežots skaits).
Vairāk informācijas un reģistrēšanās šajā saitē: http://innovation.vidzeme.lv/lv/pasakumi/2021-02-24/diskusija-vai-atputa-labiekartota-daba-mums-visur-pienakas-bez-maksas.html
Diskusiju organizē Vidzemes plānošanas reģions, un tiešraidi atbalsta Vidzemes Augstskola.
Diskusija tiek īstenota ar projekta “Pārrobežu pārgājiena maršruts “Mežtaka“” un Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam finansiālu atbalstu. Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.