No 4. līdz 6. aprīlim Vidzemē viesosies tūrisma jomas speciālisti no citām Eiropas valstīm, lai iepazītos ar labās prakses piemēriem tūrisma galamērķu pārvaldībā. Projekta “Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos (Destination SMEs)” ārvalstu partneriem no Francijas, Itālijas, Slovēnijas, Maltas, Īrijas un Somijas būs iespēja uzzināt vairāk par nacionālās un reģionālās politikas instrumentiem, kas veicina, uzņēmējdarbības konkurētspēju un eksporta jaudu tūrisma nozarē.
Vidzemes plānošanas reģions iepazīstinās partnerus ar iniciatīvām, kur veiksmīgi pārvaldītos tūrisma galamērķos stratēģiska tīklošanās un sadarbība rada konkurences priekšrocības tūrisma uzņēmumiem. Piemēri ietvers klastera iniciatīvu – Gaujas nacionālā parka tūrisma klasteri “Enter Gauja”, sadarbības tīklu starp Valmieras pilsētu un apkārtējiem novadiem un citus Vidzemes reģiona tūrisma galamērķu pārvaldības modeļus. Projekta partneriem būs iespēja tikties ar vietējo projekta darba grupu – galamērķu uzņēmējiem un tūrisma stratēģiju izstrādātājiem, lai dalītos pieredzē un pārrunātu labo prakšu pārņemšanas iespējas.
Vizītes ietvaros projekta partneri viesosies Valmieras pilsētā, kur apmeklēs Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku, kas ir viena no pilsētas nozīmīgākajām tūristu piesaistes vietām. Gastronomiskā tūrisma veicināšanas un Rīga – Gauja Eiropas gastronomijas reģiona zīmola ietekmes pieredzi projekta partneri iepazīs Valmiermuižas alus darītavā.
Viesojoties Gulbenes pusē, projekta partneri apmeklēs Gulbenes – Alūksnes bānīti, bet kultūrvēsturiskā mantojuma veiksmīgu izmantošanu tūrisma produktu veidošanā un galamērķa popularizēšanā, projekta partneri izzinās apmeklējot Cēsu viduslaiku pili un Pārgaujas novadā esošo Ungurmuižu.
Par dabas tūrisma iespējām, kā arī ar dabas objektu apsaimniekošanu un pārvaldību saistītajiem jautājumiem, projekta “Destination SMEs” partneri iepazīsies, apmeklējot Sietiņiezi Gaujas nacionālajā parkā, Kocēnu novadā.
Šis būs trešais mācību brauciens projektā “Destination SMEs”. Pagājušā gada oktobrī un decembrī tūrisma galamērķu pārvaldības izaicinājumus un labās prakses piemērus projekta dalībnieki iepazina, apmeklējot Gozo salu Maltā, kur guva vērtīgu pieredzi kultūrvēsturiskā mantojuma iekļaušanai tūrismā un Overņas reģionā Francijā, kam ir bagāta pieredze tūrisma galamērķu pārvaldībā, veidojot ciešu privātā un publiskā sektora sadarbību.