2012. gada nogalē ekspertes Aivita Putniņa un Zane Linda-Ozola uzsāka darbu pie Vidzemē esošās situācijas analīzes un labāko piemēru meklējumiem pētījumā par mazo un vidējo uzņēmumu attīstības potenciālu veselības aprūpes nozarē reģionālā mērogā. Šī gada pirmajā pusē ekspertes veica uzņēmējdarbības un veselības aprūpes situācijas izvērtējumu reģionā.
Ziņojums iezīmē Vidzemes reģiona portretu, sniedzot informāciju par galvenajām tendencēm attīstības, zinātnes, inovāciju, tehnoloģiju, ekonomikas un veselības jomās. Izvērtējuma ziņojums apkopo informāciju par galvenajiem veselības jomas sektoriem, to darbību, kā arī sniedz veselības jomas attīstības vērtējumu Vidzemes reģionā kopumā. Izvērtējuma ziņojums sastāv no trim daļām: Vidzemes reģiona veselības jomas un veselības sistēmas apraksta, veselības jomās iesaistīto pušu aptaujas un labās prakses piemēru apraksta.
Ekspertes veicot, analīzi ir secinājušas, ka veselības aprūpes sektora attīstības stiprās puses Vidzemē ir reģionālo slimnīcu un ambulatoro veselības aprūpes centru spēja nodrošināt konkurētspējīgus pakalpojumus. Salīdzinot ar situāciju pirms strukturālās reformas veselības aprūpē, šobrīd ir pieejama laba infrastruktūra un medicīnas speciālisti mazākos ambulatoros veselības aprūpes centros. Reģionā ir pieejami plaša spektra rehabilitācijas pakalpojumi gan veselības aprūpē, gan SPA aprūpes programmās. Īpaša programma ir atvērta gados vecākiem klientiem Līgatnes rehabilitācijas centrā.
Specializācija ir novērojama arī veselīgā un inovatīvā pārtikas ražošanā, atrodot tirgus nišu veselīgai pārtikai ar augstu pievienoto vērtību. Vēl viena stiprā puse veselīgas pārtikas ražošanā ir izveidotā pārtikas klastera iniciatīva, kurā notiek sadarbība starp uzņēmumiem, valsts institūcijām, pētniecības organizācijām.
Ar izvērtējuma ziņojuma pilnu versiju drīzumā varēs iepazīties Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā.
Jau ziņots, ka Vidzemes plānošanas reģions šogad uzsācis līdzdarboties projektā „Mazo un vidējo uzņēmu attīstība veselības aprūpes nozarē” (Health4Growth), ar kura palīdzību meklē veidus, kā savā starpā sadarboties veselības aprūpes iestādēm no valsts, privātā un nevalstiskā sektora. Projektu „Health4Growth” līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un to realizē Starpreģionu sadarbības programmas „Interreg IVC” ietvaros.
Papildu informācija: Lelde Gavare, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: 29266757 ,e-pasts: lelde.gavare@vidzeme.lv.