Baltijas transporta loks (Baltic Loop)

  • baltijas transporta loks baltic loop
  • baltijas transporta loks baltic loop

Baltijas jūras reģiona attīstība ir atkarīga no labi izveidotiem transporta savienojumiem (preču un pasažieru transportam). Šo atkarību vēsturiski ietekmē veicamie attālumi, pastāvošie ģeogrāfiskie šķēršļi un attālo teritoriju novietojums Eiropas Ziemeļaustrumos.

baltijas transporta loks baltic loopMūsdienīgs un attīstīts transporta tīkls un vienota mobilitātes sistēma ir kļuvuši par noteicošiem faktoriem, lai nodrošinātu reģiona labklājību, izaugsmi un attīstību. Klimata pārmaiņas mudina attīstīt ilgtspējīgas, CO2 emisiju mazietilpīgākas alternatīvas esošajiem transporta risinājumiem.

Globālā konkurence pieprasa ātrāku savienojuma laiku visā Centrālbaltijas teritorijā. Šobrīd novērojama  vairāku transporta koridoru nevienlīdzīga attīstība: Austrumu-Rietumu koridora attīstība atpaliek no Ziemeļu-Dienvidu savienojumiem.

Projekta Baltic Loop partnerība apvienos spēkus, lai uzlabotu preču un pasažieru ceļošanas laiku starp trim projekta definētiem CentrālBaltijas reģiona koridoriem (Ziemeļu, Vidējā un Dienvidu), tādējādi padarot koridorus pievilcīgākus jaunu uzņēmumu piesaistei un inovāciju attīstībai.

Projekta definētie koridori:

1)      Ziemeļu koridors: Orebro – Turku – Sanktpēterburga

2)      Vidus koridors:Orebro – Tallina – Sanktpēterburga

3)      Dienvidu koridors:Orebro – Rīga – Sanktpēterburga.

Projekta ietvaros paredzēts izstrādāt risinājumus transporta koridoru attīstību ierobežojošo šķēršļu novēršanai.

Projekta specifiskais mērķis paredz identificēt un risināt izaicinājumus, kas saistīti ar dažādu transporta mezglu savstarpējo sasaisti, mazinot ceļā pavadīto laiku un radītās CO2 emisijas. Raugoties no makroreģionālās perspektīvas, paredzams, ka vislielākais efekts būs sasniedzams, ja tiks atrasti efektīvāki veidi kravu pārkraušanai, izmantojot IKT risinājumus.

Arī Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību attīstība lielā mērā ir atkarīga no transporta infrastruktūras un tās saimnieciskas un ilgtspējīgas izmantošanas un attīstīšanas. Tas ir liels izaicinājums vietējām pašvaldībām un reģionam kopumā.

Vidzemes plānošanas reģions projekta ietvaros pētīs tūristu plūsmu dienvidu koridorā un izstrādās risinājumus, lai uzlabotu pasažieru (galvenokārt tūristu) plūsmu raksturojošos parametrus (savienojumu ērtība, ceļā pavadītais laiks, radītais piesārņojums). Darbs notiks sadarbībā ar pārējiem projekta partneriem, iesaistot par transporta plānošanu atbildīgās iestādes.

Vidzemes plānošanas reģions projektā ir atbildīgs arī par visa projekta komunikācijas darba pakas vadīšanu.

Jaunākais