Reinis Krēgers: Atgriešanās mājās un jaunu iespēju radīšana Latvijā

reinis kregers atgriesanas majas un jaunu iespeju radisana latvija

Reinis Krēgers, izcils vieglatlēts, pameta Latviju vairāk nekā pirms desmit gadiem, lai īstenotu savus sportiskos un akadēmiskos mērķus. Viņš devās uz ASV, kur, saņemot pilnu stipendiju Kanzasas štata universitātē, turpināja savu vieglatlētikas karjeru. Studējot un trenējoties Amerikā, Reinis ieguva starptautisku pieredzi un sasniedza izcilus rezultātus desmitcīņā. Tomēr viņa sportisko ceļu ASV pārtrauca nopietna trauma, kas prasīja ilgstošu atveseļošanos. „ASV treniņu intensitāte bija liela, un es galu galā guvu nopietnu savainojumu, kas prasīja laiku, lai pilnībā atgūtos,” stāsta Reinis.

Pēc studiju beigām ASV, Reinis nolēma doties uz Čehiju, nevis uzreiz atgriezties Latvijā. „Man bija nepieciešams laiks, lai atveseļotos un atgrieztos sportiskajā formā,” viņš piebilst. Čehija bija ideāla vieta, kur viņš varēja turpināt treniņus, atgūties no traumas un pilnveidot savas prasmes augstākajā līmenī. Viņa uzturēšanās Čehijā ilga piecus gadus, ļaujot viņam pilnībā atgūt spēkus un piedalīties starptautiskās sacensībās. Reinis arī piebilst: „Mēs vienmēr zinājām, ka gribam atgriezties Latvijā, un bija skaidrs, ka mūsu atgriešanās būs saistīta ar iegūtajām zināšanām un pieredzi no ārzemēm.”

 

Lēmums par atgriešanos Latvijā

 Pagājušā gada jūnijā Reinis piedalījās Latvijas čempionātā Valmierā, un tieši tur viņš pieņēma galīgo lēmumu atgriezties Latvijā. Pēc sacensībām viņu intervēja Valmieras sporta skolas direktore, piedāvājot iespēju strādāt par treneri. Šis piedāvājums kļuva par izšķirošo faktoru, kas nostiprināja viņa un ģimenes lēmumu atgriezties dzimtenē. „Mēs gribējām, lai mūsu bērns aug Latvijā, un šī iespēja Valmierā bija tieši tas, kas mums bija vajadzīgs,” viņš stāsta.

Atgriešanās un iejūšanās Valmierā

 Kad Reinis ar ģimeni pieņēma lēmumu atgriezties Latvijā, viņi rūpīgi plānoja šo soli. „Mums bija svarīgi, lai bērnam būtu iespēja augt latviskā vidē un lai mēs varētu būt tuvāk ģimenei un draugiem,” stāsta Reinis. Viņi izvēlējās Valmieru, jo šeit bija pieejama plaša sporta infrastruktūra, kvalitatīvas skolas un bērnudārzi, kā arī iespējas attīstīt uzņēmējdarbību. Viņi vēlējās, lai pāreja no dzīves ārzemēs uz dzīvi Latvijā būtu pēc iespējas vienkāršāka.

Sākumā, meklējot dzīvesvietu Valmierā, Reinis un viņa ģimene saskārās ar izaicinājumiem, jo piemērotu mājokļu piedāvājums bija ierobežots. Tomēr viņi galu galā atrada dzīvokli Valmieras Pārgaujā, kas atbilda viņu vajadzībām. „Esam ļoti apmierināti ar savu izvēli, un Valmiera mums ir kļuvusi par ideālu mājvietu,” saka Reinis. Pāreja uz Latvijas dzīves ritmu prasīja laiku, taču Valmieras sabiedrība izrādījās draudzīga un atbalstoša, palīdzot ātrāk iejusties jaunajā vidē. „Mūsu meita sāka apmeklēt vietējo bērnudārzu, un mēs ļoti novērtējam šo kopienas sajūtu un atbalstu, ko esam saņēmuši,” viņš piebilst.

Biznesa idejas dzimšana un Valmieras novada pašvaldības atbalsts

 Pēc veiksmīgas atgriešanās Reinis sāka domāt par to, kā izmantot savas zināšanas un pieredzi, lai veicinātu sporta izglītību Latvijā. Viņš izveidoja konceptu BST Latvia, kuru atvasināja no savas Čehijā izveidotās kompānijas BST.COACH. Reinis vēlējās izmantot tehnoloģiju potenciālu, lai sporta izglītība kļūtu pieejamāka un interesantāka visiem – no individuāliem sportistiem līdz skolām un sporta klubiem. „Mani interesē inovācijas sportā, un es redzēju iespēju apvienot mūsdienīgas tehnoloģijas ar sporta treniņu metodēm, lai sniegtu maksimālu vērtību sporta entuziastiem,” viņš skaidro.

Lai īstenotu šo ideju, Reinis piedalījās Valmieras novada pašvaldības grantu konkursā “Uzņēmējdarbības atbalsts remigrantiem”. Konkursā viņa projekta ideja izcēlās ar novitāti un praktiskumu, kas ļāva viņam saņemt pašvaldības līdzfinansējumu. „Valmieras novada pašvaldības atbalsts bija izšķirošs, jo tas sniedza man iespēju ātri sākt realizēt savu ideju un iegādāties nepieciešamos resursus,” saka Reinis.

Inovatīva pieeja sporta izglītībai un tās ietekme

 Reinis sadarbojas ar bērnu un jauniešu sporta nometnēm, kurās vada orientēšanās spēles, izmantojot BST HIKES digitālo aplikāciju. „Mēs testējām šo aplikāciju pagājušajā vasarā četrās nometnēs, no kurām trīs notika Valmierā, Sajūtu parkā. Bērni vecumā no 8 līdz 12 gadiem ar lielu aizrautību piedalījās aktivitātēs, kurās, izmantojot telefonus, tika pildīti uzdevumi un risināti izaicinājumi,” stāsta Reinis. Pēdējā no šīm nometnēm piedalījās arī diasporas latvieši, padarot šo pieredzi īpaši aizraujošu. Viņa mērķis ir attīstīt šo aplikāciju un to izmantot gan skolās, gan citās sporta nometnēs nākamajos gados.

Nākotnes vīzija un ilgtspējīga attīstība

Reinis Krēgers ar savu darbu ne tikai attīsta sporta izglītību Latvijā, bet arī veicina vietējās ekonomikas attīstību un ilgtspējīgus sporta projektus. Viņa mērķis ir paplašināt BST Latvia fiziskās sagatavotības risinājumus visā valsts teritorijā. „Es ticu, ka ar mūsdienu tehnoloģijām mēs varam padarīt sporta izglītību pieejamu un interesantu visiem, un es ceru, ka Latvija kļūs par paraugu citām valstīm šajā jomā,” viņš saka.

Reinis uzskata, ka, izmantojot digitālas tehnoloģijas un sniedzot iespēju jauniešiem attīstīties caur sportu, viņš var sniegt būtisku ieguldījumu Latvijas nākotnē. Viņš cer, ka viņa pieredze un apņēmība iedvesmos citus, kas, līdzīgi viņam, izvēlas atgriezties Latvijā un izmantot savas prasmes, lai veidotu spēcīgu un veselīgu sabiedrību.

Jautājumiem:
Inga Madžule, remigrācijas koordinatore Vidzemes plānošanas reģionā
inga.madzule@vidzeme.lv
+371 29374285

Informāciju sagatavoja:
Dzintars Močs, sabiedrisko attiecību speciālists
dzintars.mocs@vidzeme.lv
+371 28246484