VPR jaunumi

Vidzemes plānošanas reģions atgādina, ka vēl līdz 28.augustam iespējams izteikt viedokli par Labklājības ministrijas izstrādāto plānošanas dokumentu „Pamatnostādnes sociālo pakalpojumu attīstībai 2014.-2020.gadam”, kas nodots sabiedriskajai apspriešanai. Pamatnostādņu kopsavilkums ir pieejams šeit: http://www.lm.gov.lv/news/id/4779.

Pamatnostādnēs būtiska loma klienta individuālajām vajadzībām atbilstošu sociālo pakalpojumu attīstīšanā paredzēta arī plānošanas reģioniem.

Lai iesniegtu savus vērtējumus, ieteikumus, priekšlikumus vai citas iniciatīvas, aicinām izmantot http://www.lm.gov.lv/news/id/4779 pieejamo aptaujas anketu. To iespējams lejuplādēt word dokumenta formātā, aizpildīt un nosūtīt ministrijai. Darīt zināmu savu viedokli iespējams elektroniski, nosūtot aizpildīto anketu uz e-pastu Elvira.Grabovska PIE lm.gov PUNKTS lv .

Deinstitucionalizācija, sabiedrībā balstīti, pēctecīgi un klienta individuālajām vajadzībām atbilstoši sociālie pakalpojumi, kā arī efektīva sociālo pakalpojumu pārvaldība - šie ir trīs rīcības virzieni, kuros nākamajos sešos gados plānota sociālo pakalpojumu attīstība. Īstenojot šādu ilgtspējīgu sociālās aprūpes politiku, kas ietverta Pamatnostādnēs, katram klientam būs iespējas saņemt tieši viņam vispiemērotāko sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu kopumu.

LM uzsver, ka „Pamatnostādnēs sociālo pakalpojumu attīstībai 2014.-2020.gadam" noteikto pasākumu ieviešana sekmēs Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā noteiktā īstenošanu: investīcijas cilvēkkapitālā ir prioritārs ilgtermiņa uzdevums, lai nodrošinātu visa potenciālā cilvēkresursa, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupu, līdzdalību darba tirgū, uzlabotu veselības, sociālās aprūpes un sociālās drošības, kā arī mūžizglītības sistēmu pakalpojumus un efektivitāti.

Tāpat „Pamatnostādnes" sasaucas ar Latvijas Nacionālajā attīstības plānā 2014.-2020.gadam paredzēto, proti, dažādot sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas formas, stiprināt alternatīvo ģimeņu (audžuģimenes, aizbildņi) kustību, pilnveidot ārpusģimenes aprūpes laikā bērnam sniegtos pakalpojumus, kā arī sekmēt ģimenisku vidi bērnu sociālās aprūpes iestādēs un jauniešu sagatavotību dzīvei pēc ārpusģimenes aprūpes, sniegt atbalstu ģimenei un indivīdiem krīzes situācijās un situācijās, kas saistītas ar dzimumu vardarbību, sniedzot profesionālus sociālā darba pakalpojumus un savlaicīgus sociālās un medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, attīstīt medicīniskās un sociālās rehabilitācijas pasākumus darbspēju saglabāšanai un atjaunošanai, ierobežot atkarību izraisošo procesu un vielu lietošanas izplatību. 

 

Informācijas avots: Labklājības ministrija

26.08.2013

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031