Arhīva kalendārs

« September 2016 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Lai taupītu resursus un turpinātu attīstīt iespējas būt videi draudzīgam uzņēmumam, SIA “VTU Valmiera” notiek darbs, lai līdz šī gada nogalei ieviestu ISO 50001 standartam atbilstošu energopārvaldības sistēmu.

Tā ir standartizēta vadības sistēma, kas palīdz rast iespējas energoresursu taupīšanai, pārtēriņa novēršanai un analizēšanai.

“2012.gadā stājās spēkā Eiropas Savienības direktīva, kas nosaka, ka līdz 2017.gada martam lielajiem uzņēmumiem, kuru skaitā ir arī SIA “VTU Valmiera”, ir jāievieš energopārvaldības sistēma vai arī regulāri jāveic uzņēmuma energoresursu patēriņa audits. Sistēmas ieviešanu uzskatām par ieguvumu, jo, taupot energoresursus, no kuriem mums lielākais patēriņš rodas no autobusos izmantotās dīzeļdegvielas, kļūstam videi draudzīgāki, samazinās arī izmešu daudzums, un, protams, ir mazākas izmaksas,” skaidro SIA “VTU Valmiera” Saimnieciskās daļas vadītājs Laimonis Skromulis.

Energopārvaldības sistēmas ieviešana paredz realizēt ciklu, izstrādājot pārvaldes sistēmu, kas saistoša visiem uzņēmuma darbiniekiem, nosakot mērķus un aktivitātes, analizējot rezultātus un veicot uzlabojumus.

“Piesaistot neatkarīgus vērtētājus, analizējām mūsu līdzšinējo darbību energoresursu izmantošanā. Tā kā esam jau ieviesuši kvalitātes vadības sistēmu, zināmas iestrādnes, konkrēti uzdevumi un izvērtēšana energoresursu taupīšanā mums jau ir. Tomēr ISO 50001 standartam atbilstoša energopārvaldības sistēmu izvēlējāmies kā atbilstošāko variantu, lai to integrētu jau esošajā kvalitātes vadības sistēmā. Tā palīdzēs standartizēt veicamās darbībās, veikt labāku to pārvaldību un pilnveidot normatīvās bāzes,” stāsta SIA “VTU Valmiera” Kvalitātes vadības sistēmas un kontroles daļas vadītāja Lāsma Cukure.

Kvalitātes vadības sistēma, kas sertificēta pēc ISO 9001 standarta, uzņēmumā ieviesta 2008.gadā. Atbilstība šim standartam apliecina klientiem, ka uzņēmums rūpējas par pakalpojumu kvalitāti, neatkarīgiem auditoriem veicot pārbaudi un apliecinot sistēmas efektivitāti ar sertifikātu.

ISO 50001 ir starptautisks energopārvaldības sistēmas standarts, kas uzņēmumā nosaka pamatnostādnes racionālai un efektīvai enerģijas izmantošanai.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Bulmeistare

SIA „VTU Valmiera”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: pr PIE vtu-valmiera PUNKTS lv
Mob. tel.: 26443410

Lai nodrošinātu “Valmieras maratona” norisi, sacensību laikā - 18.septembrī no plkst. 8:00 līdz 16:00, tiks slēgti Valmieras pilsētas 7.maršruta un 11.maršruta autobusu reisi, kā arī būs citas izmaiņas saistībā ar reģionālajiem un starppilsēt nozīmes maršrutiem.

Reģionālie vietējās un starppilsētu nozīmes maršrutu autobusi virzienā uz/no Rūjienu, Valku, Ēveli, Burtniekiem tiks novirzīti pa apbraucamo ceļu: Valmieras autoosta, Rīgas iela, A.Upīša iela, Ezera iela, Rubenes iela, Valkas iela. Pasažierus apkalpos visās pilsētas autobusu pieturās.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Bulmeistare

SIA "VTU Valmiera" sabiedrisko attiecību speciāliste

26443410

pr PIE vtu-valmiera PUNKTS lv

vtu-valmiera.lv

SIA “VTU Valmiera” informē, ka no 2016.gada 1.oktobra tiks slēgti vairāki sezonas maršruti, kā arī atvērti jauni. Savukārt no 10.oktobra tiks veiktas izmaiņas reģionālajos vietējās un starppilsētu nozīmes maršrutos.  

No 1.oktobra tiks slēgti maršruti:

  • Smiltene – Variņi – Palsmane - Gaujiena plkst.7:20 no Smiltenes autoostas un plkst.10:25 no Gaujienas (sestdienās);
  • Smiltene – Aumeistari - Gaujiena plkst.12:25 no Smiltenes autoostas un plkst.15:20 no Gaujienas (sestdienās);
  • Valka – Pedele - Ērģeme plkst.17:50 no Valkas autoostas un plkst.18:25 no Ērģemes (svētdienās);
  • Valmiera - Brenguļi – Pūpoli - Valmiera plkst.8:30 no Valmieras autoostas (trešdienās, svētdienās), plkst.16:40 (svētdienās), plkst.16:35 (trešdienās);
  • Valmiera – Gauja – Gaujmala - Valmiera plkst.17:35 no Valmieras autoostas (trešdienās, svētdienās), plkst.8:30 (trešdienās, svētdienās).

No 1.līdz 31.oktobrim sestdienās autobusi kursēs šādos sezonas maršrutos:

  • Valmiera – Brenguļi – Pūpoli - Valmiera plkst.8:30 un plkst.16:40 no Valmieras autoostas;
  • Valmiera – Gauja – Gaujmala - Valmiera plkst.8:30 un plkst.17:35 no Valmieras autoostas.

Savukārt no 10.oktobra izmaiņas tiks veiktas maršrutu Rūjiena – Arakste – Rūjiena, Rūjiena – Naukšēni – Piksāri – Rūjiena, Valmiera – Mazsalaca – Rūjiena – Valmiera, Ozolu skola – Zilaiskalns – Valmiera, Valmiera – Zilaiskalns – Ozolu skola, Valka – Omuļu skola, Omuļu skola – Valka, Valka – Ēvele – Jaunjērcēni, Jaunjērcēni - Ēvele – Valka, Valmiera – Dikļu skola – Valmiera, Valmiera – Trikāta – Smiltene, Valmiera – Brenguļu skola - Smiltene noteiktos reisos.

Saraksts skatāms SIA “VTU Valmiera” mājaslapas vtu-valmiera.lv sadaļā “Pasažieru pārvadājumi”, “Izmaiņas kustību sarakstos”.

Informācija sagatavota:

SIA „VTU Valmiera”
E-pasts: pr PIE vtu-valmiera PUNKTS lv
Mob. tel.: 26443410

 

Līdz 13.oktobrim Valmieras pilsētas maršrutos brauks jaunākās paaudzes autobuss – “Volvo” ražotais hibrīdautobuss. Zaļā ir ne vien transportlīdzekļa krāsa, bet arī būtība – tas ir elektro un dīzeļmotora apvienojums, par apmēram 30 procentiem samazinot degvielas patēriņu un izmešus, turklāt tas ražo elektrisko enerģiju bremzējot un ir kluss.

Šādi autobusi Latvijā ceļu satiksmē vēl nepiedalās. Valmierā testa braucieni norit, SIA “VTU Valmiera” uzstādot mērķi būt videi vēl draudzīgākiem un, iespējams, papildināt pilsētas autobusu parku ar hibrīdautobusiem.

“Hibrīdtehnoloģija ir viens no “zaļajiem” virzieniem, kas neprasa lielu papildu ieguldījumu. Paralēlā versija nodrošina, ka var darboties dīzeļmotors, elektromotors vai abi kopā, piemērojoties situācijai, “ skaidro “Volvo Bus Corporation” pārstāvis Baltijas valstīs Jānis Rorbaks.

Hibrīdautobuss ir izdevīgs pamatā pilsētas maršrutos, jo enerģija tiek ražota, autobusam bieži bremzējot, lai piestātu pieturvietās un ielu krustojumos. “Bremzējot rodas kinētiskā enerģija, kas pārveidota elektriskajā enerģijā. Uzstādītais hibrīdsistēmas akumulators to uzkrāj un ļauj izmantot, uzsākot kustību pēc apstāšanās. Šai darbībai nepieciešamo enerģiju autobuss ir saražojis pats. Tādējādi smagāko darbu – izkustēties no vietas, kas prasa vislielāko degvielas patēriņu, veicam par brīvu.”

Autobusam ir uzstādīts elektriskais modulis, kas, piespiežot gāzes pedāli, darbojas kā elektromotors, savukārt bremzes – kā ģenerators. Autobusa vadītājam ir jāizvērtē situācija. Ja redzams, ka nevarēs braukt ātrāk par 20 kilometriem stundā, iespējams lēnākā ātrumā mērot attālumu līdz pat 800 metriem, netērējot degvielu. Sākot braukt ātrāk, automātiski iedarbojas arī dīzeļmotors.

Šāda tehnoloģija dod apmēram 30 procentu degvielas ietaupījumu, salīdzinot ar autobusiem, kuros ir dīzeļdegvielas motors. Tallinā, kur kursē jau šādi 24 hibrīdautobusi, rezultāti rāda 33 procentu degvielas ietaupījumu.

“Autobusu vadītājiem ir jāņem vērā dažas nianses, taču ikdienas vadības sistēmas, darba panelis ir ierastie. Drīzāk gan pasažieriem, gan autobusu vadītājiem šādiem transportlīdzekļiem jāpielāgojas psiholoģiski, jo, piemēram, apstājoties pirms krustojuma vai pieturā, autobuss automātiski noslāpst, savukārt braukšana ir klusa.”

Lai gan apstājoties motors nedarbojas, pārējām nepieciešamajām darbībām, piemēram, stūres pastiprinātājam, durvju atvēršanai, klimata kontroles sistēmas darbināšanai, gaisa padevei, enerģiju nodrošina hibrīdsistēmas akumulators.

“Šīs “zaļās” tehnoloģijas ieviešanai nav vajadzīgas papildu investīcijas, piemēram, biogāzes degviela, lādēšanas stacijas u.tml. Turpinām izmantot ierasto dīzeļdegvielu, bet par 30 procentiem mazāk. Gribu uzsvērt, ka tas nozīmē arī par 30 procentiem mazāk izmešu un trokšņa līmeņa pilsētā samazināšanos.”

Testa autobuss Valmierā kursēs līdz 13.oktobrim, lai izvērtētu tā efektivitāti un piemērotību Valmieras pilsētas maršrutiem.

Informāciju sagatavoja:

Zane Bulmeistare

SIA „VTU Valmiera”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: pr PIE vtu-valmiera PUNKTS lv
Mob. tel.: 26443410