Piesārņoto vietu salīdzinošā novērtēšana (BECOSI)

Latvijas vēstures dažādība atstājusi ne tikai kultūrvēsturisko bagātību un krāšņumu. Gandrīz ikvienā pašvaldībā iespējams atrast piesārņotas būves, kurām netiek pievērsta nepieciešamā uzmanība. Svarīgi, lai piesārņotās vietas pašvaldībās būtu pareizi pārraudzītas, un pašvaldību darbinieki gatavotos par šiem riskiem runāt un skaidrot tos arī saviem iedzīvotājiem. Projekts “Piesārņoto vietu salīdzinošā novērtēšana” (“Becosi”) dod iespēju apmainīties ar veiksmīgākajiem plānošanas rīkiem un metodēm, kas saistītas ar piesārņoto vietu izvērtēšanu un iekļaušanu pašvaldību darba dienas kārtībā. Projekts “Becosi” meklē labākos risinājumus, lai sniegtu konkrētus un praktiskus padomus veiksmīgai piesārņotu vietu uzraudzībai.

lasīt vairāk...

Septembra sākumā, viesu namā ‘’Ezernieki’’, Līgatnes pagastā, Gaujas Nacionālā parka teritorijā norisinājās projekta seminārs Vidzemes plānošanas reģiona telpiskās attīstības plānošanas speciālistiem par projekta „Piesārņoto vietu salīdzinošā novērtēšana” (BECOSI’ rezultātiem un to izmantošanas teritorijas attīstības plānošanā. Seminārs pulcēja vairāk nekā trīsdesmit speciālistus un interesentus no pašvaldībām, valsts institūcijām un plānošanas uzņēmumiem. Savukārt septembra beigās Norčēpingā, Zviedrijā, tika apmeklēti nozīmīgi projekta noslēguma pasākumi – 23. septembrī projekta pēdējā vadības grupas sanāksme, 24. septembrī projekta partneru diskusija par projekta ilgtspēju un sadarbības turpmākajām iespējām piesārņoto vietu izpētē un plānošanā. Visbeidzot, 25. septembrī notika projekta noslēguma konference. 

04.11.2013

Maija nogalē, no 21. līdz 23. maijam, projekta „Piesārņoto vietu salīdzinošā novērtēšana” (Becosi) partneri devās uz Nīderlandi – Amsterdamas un Utrehtas pilsētām, kurās notika tikšanās ar vietējiem ekspertiem par piesārņotajām vietām, kā arī apmeklētas teritorijas, kurās veikti grunts sanācijas darbi. Grunts piesārņojums ir aktuāla problēma arī Latvijā, jo tas var nonākt gruntsūdeņos, pēc tam dzeramajā ūdenī, kas var tieši ietekmēt vietējo iedzīvotāju veselības stāvokli.

08.07.2013

Projekta “Piesārņoto vietu salīdzinošā novērtēšana” (BECOSI) ieviešanā ir sācies ražas ievākšana laiks – daudzas aktivitātes jau ir ieviestas vai strauji tuvojas noslēgumam. Tāpēc projekta partneri no četrām valstīm (Zviedrijas, Somijas, Igaunijas un Latvijas) no šī gada 9. aprīļa līdz 11. aprīlim tikās Linčēpingā, lai izvērtētu projekta ieviešanu un diskutētu par turpmākās sadarbības virzieniem.

 

03.05.2013

Projektā ‘’Piesārņoto vietu salīdzinoša novērtēšana’’ 2012. gads ir bijis aktīvas projekta ieviešanas laiks. Vidzemes plānošanas reģions kopā ar projekta partneriem no Esterjetlandes reģiona Zviedrijā, Igaunijas vides pārvaldes, Tallinas pilsētas domes Vides departamenta, Somijas Vides institūta, Hāmes ekonomiskās attīstības, vides un transporta centra Somijā, Motalas pašvaldības Zviedrijā, kā arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra ir piedalījies vairāku izglītojošu semināru ieviešanā, izveidojies Ģeoinformācijas sistēmas (ĢIS) attēlojumu par potenciāli piesārņotām un piesārņotam vietām Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā, kā arī uzsācis darbu pie piesārņotas vietas attīstības koncepcijas- teritorijas plāna izstrādes.

06.01.2013


Vidzemes plānošanas reģions, SIA ‘’Reģionālie projekti’’ un Cēsu novada dome aicina visus interesentus 2012. gada 18. decembrī, plkst. 16.00 Cēsīs, Cēsu novada domē, Bērzaines ielā 5, 110. telpā piedalīties sabiedriskās apspriešanas sapulcē par sagatavoto teritorijas plāna – telpiskās attīstības koncepcijas 1. redakciju. Telpiskās attīstības koncepcija tiek izstrādāta piesārņotai vietai Cēsīs - Rūpniecības ielas 13 apkārtnei, t.sk., dolomīta karjera teritorijai.

11.12.2012

No 12. līdz 15. novembrim Vidzemes plānošanas reģiona projektu speciālists piedalīsies projekta „Piesārņoto vietu salīdzinošā novērtēšana” semināros. To laikā plānots pārrunāt tēmas, kas saistītas ar piesārņojumu un to plānošanu, riska novērtēšanu, izpēti, uzraudzību un kvalitātes standartiem.

09.11.2012

Vasaras beigās Jaunpiebalgas pagastā norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) organizēts seminārs “Piesārņojuma risku novērtēšana”. Seminārā ar savu pieredzi par videi draudzīgu saimniekošanu vēstīja z/s “Lielkrūzes īpašnieks, par piesārņojuma risku novērtēšanu un tās nozīmi teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādē dalījās speciālists no uzņēmuma SIA “Venteko”. Tāpat Vidzemes pašvaldību plānošanas nodaļu pārstāvjiem bija iespēja uzzināt aktualitātes telpiskās plānošanas jautājumos.

31.10.2012

Ceturtdien, 30. augustā, plkst. 11:00 zemnieku saimniecībā “Lielkrūzes”, Jaunpiebalgas pagastā, Jaunpiebalgas novadā, Vidzemes plānošanas reģions organizē semināru “Piesārņojuma risku novērtēšana”. Seminārā ar savu pieredzi par piesārņojuma risku novērtēšanu un tās nozīmi teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādē dalīsies jomas speciālisti no uzņēmuma SIA “Venteko”, kā arī par aktualitātēm plānošanas jautājumos pastāstīs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas darbinieki.

29.08.2012


Projekts “Piesārņoto vietu salīdzinošā novērtēšana” (“Becosi”) dod iespēju apmainīties ar veiksmīgākajiem plānošanas rīkiem un metodēm, kas saistītas ar piesārņoto vietu izvērtēšanu un iekļaušanu pašvaldību darba dienas kārtībā starp partneriem no 4 valstīm (Somija, Zviedrija, Latvija un Igaunija) . Svarīgi, lai piesārņotās vietas pašvaldībās būtu pareizi pārraudzītas, un novada darbinieki gatavotos par šiem riskiem runāt un skaidrot tos arī saviem iedzīvotājiem. Projekts “Becosi” meklē labākos risinājumus, lai projekta noslēgumā varētu sniegt konkrētus un praktiskus padomus veiksmīgai piesārņotu vietu uzraudzībai. Projekta partneru vizītē Helsinkos vairāk tika runāts par piesārņotām būvēm. 

31.05.2012

Otrdien, 29. novembrī, plkst. 10:00, Cēsīs, Cēsu Pieaugušo izglītības centrā, Raunas ielā 4, norisināsies pašvaldību teritorijas plānošanas speciālistu seminārs "Piesārņoto vietu plānošana’’. Uz semināru aicināts jebkurš Novadu pašvaldību teritorijas plānošanas speciālists.

23.11.2011

Notikumi

«Oktobris 2024»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031