Kultūras mantojuma un dzīvesvides izglītība (SPECHALE)

 

Kultūras un dabas mantojumam ir liels potenciāls veicināt nodarbinātību un ekonomisko izaugsmi, kā arī veicināt lauku, nomaļo vai mazāk attīstīto teritoriju attīstību.

Kultūras mantojuma popularizēšanai var būt nozīmīga loma Eiropas reģionu attīstībā – infrastruktūra, kas tiek veidota tūristiem, veicina vietas attīstību, kamēr radītās vai saglabātās darba vietas palīdz novērst ekonomisko lejupslīdi lauku teritorijās. Tādējādi Eiropas kultūrmantojuma sociālā un izglītojošā vērtība ietekmē gan darbavietu radīšanu, gan ekonomisko izaugsmi, gan sociālo vienlīdzību. Projekts tiek uzsākts īstenot Eiropas Kultūras mantojuma gada 2018 ietvaros, par prioritātēm izvirzot tās darbības, kas veltītas Eiropas kultūrmantojuma nozīmības popularizēšanai ar izglītības, neformālās vai formālās izglītības palīdzību. 

lasīt vairāk...

Noslēgušās Vidzemes plānošanas reģiona un Erasmus+ projekta SPECHALE  organizētās e-mācības par kultūras mantojumu un pievilcīgu dzīves vidi. Četru moduļu mācību pilotkursu pabeiguši un sertifikātu saņēmuši 66 dalībnieki. Mācību ietvaros tika apgūtas tēmas par kultūras mantojumu, mārketingu un tirgvedību, komunikāciju un uzņēmējdarbību. Piesakoties mācībām, dalībnieki varēja izvēlēties apgūt kādu konkrētu moduli vai arī apgūt visu programmu, t.i., visus četrus moduļus. Visus četrus moduļus apguvuši 39 kursanti, trīs moduļus – 11; divus – 4, bet vienu moduli – 12 kursanti.

Kursa dalībnieku vidū bija arī vairāki pieredzējuši tūrisma jomas pārstāvji, taču lielākā daļa ar tūrisma vai kultūras nozari iepriekš nebija saistīti. Mācību laikā saņemtās zināšanas palīdzēja gūt pārliecību, ka kultūras mantojumu iespējams veiksmīgi integrēt tūrisma piedāvājumā.

30.06.2021

No 18. līdz 22.janvārim Horvātijas Tūrisma institūts organizēja tiešsaistes SPE.C.H.A.L.E starptautisku vebināru, kura ietvaros arī Latvijas e-mācību dalībnieki guva padziļinātas zināšanas par kultūras un dabas mantojuma iekļaušanas iespējām tūrismā. Šīs mācības sākotnēji bija ieplānotas klātienē, taču, ņemot vērā Covid-19 radītos apstākļus, tika lemts tās organizēt tiešsaistē. Tiešsaistes formāts ļāva tajās piedalīties pilnīgi visiem e-mācību kursantiem, lai gan iepriekš bija plānots, ka uz Horvātiju dosies tikai neliels skaits interesentu no katras valsts.

10.02.2021

16.martā Vidzemes plānošanas reģionā starts dots e-mācībām par kultūras mantojumu un pievilcīgu dzīves vidi, kas tiek organizētas Erasmus+ projekta “Kultūras mantojums un pievilcīga dzīves vide” (saīsinājumā SPE.C.H.A.L.E.) ietvaros. Mācībām ir pilotkursa statuss, lai testētu, vai šādas iniciatīvas ir rezultatīvas un var tikt iekļautas ECVET (Eiropas kredītsistēma profesionālajai izglītībai un mācībām) izglītības sistēmā.

Mācībām pieteikušies 150 interesenti, no kuriem lielākā daļa nav iepriekš bijuši saistīti ar tūrisma vai kultūras nozari.

16.03.2020

Erasmus+ projekta SPECHALE izsludinātajām pieaugušo apmācībām par kultūras mantojumu un pievilcīgu dzīves vidi pieteikušies 145 interesenti. Sākotnējais plāns paredzēja mācībām tiešsaistē atlasīt 24 dalībniekus, taču, ņemot vērā lielo atsaucību, tika pieņemts lēmums dot iespēju zināšanas pilnveidot visiem pieteikumu sniedzējiem.

18.02.2020

Erasmus+ programmas projekta SPE.C.H.A.L.E. ietvaros Latvijā tiek izsludināta pieteikšanās bezmaksas pieaugušo apmācību kursam “Kultūras mantojums un pievilcīga dzīves vide”.

SPE.C.H.A.L.E. kursa programma ļaus attīstīt un pilnveidot prasmes un zināšanas kultūras un dabas mantojuma iekļaušanai tūrisma piedāvājumā.

Pieteikties aicināti jebkurš interesents – kā amatnieki, tā zemnieki, gan tie, kas jau šobrīd ir iesaistīti vai organizē tūrisma aktivitātēs, gan arī bezdarbnieki. Galvenā ir motivācija – apmācību dalībniekam jābūt stingrai pārliecībai, ka kultūras mantojumu iespējams veiksmīgi integrēt tūrisma piedāvājumā.

31.01.2020

Apzinoties kultūras un dabas mantojuma potenciālu tūrisma piedāvājuma bagātināšanā, kas līdz ar to ietekmē arī teritorijas ekonomisko izaugsmi, septiņi partneri no piecām dažādām valstīm apņēmušies stiprināt vietējo iedzīvotāju prasmju attīstību, kas palīdzētu pilnvērtīgāk izmantot pašmāju kultūras un dabas mantojumu. Vietējās kopienas apziņas veidošana par tās rīcībā esošo mantojumu ir izšķiroša un tās iesaiste ir nepieciešama ne tikai vienota dabas un kultūras mantojuma pārvaldīšanai, bet arī integrēta piedāvājuma veidošanai tūrismā.

18.06.2019

Notikumi

«Oktobris 2024»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031