Arhīva kalendārs

« April 2023 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Vidzemes plānošanas reģions (turpmāk - VPR) izsludina Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas projektu konkursu “Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programma 2023”. Tā mērķis ir veicināt kvalitatīvu un daudzveidīgu kultūras piedāvājuma pieejamību sabiedrībai un jaunradi Vidzemes vēsturiskajā zemē, kā arī Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras daudzveidības saglabāšanu un attīstību. Konkursā kopējais pieejamais finansējums būs 172 050,00 eiro. Vienam projektam pieprasītais finansējums nedrīkst pārsniegt 5% no "Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programmas 2023" projektu konkursā pieejamā finansējuma. Projektu pieteikumus pieņems līdz 27. aprīlim.

Uz finansiālu atbalstu konkursa ietvaros varēs pretendēt projekti, kuru īstenošana panāks:

  • kvalitatīvas mākslas un kultūras pieejamības nodrošināšanu Vidzemes vēsturiskajā zemē;
  • Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras daudzveidības izzināšanu, saglabāšanu un attīstību;
  • ar Vidzemes vēsturisko zemi saistītu jaunradi;
  • ar Vidzemes vēsturisko zemi saistītu tradicionālo zināšanu un amatu prasmju saglabāšanu, praktizēšanu, dokumentēšanu, izpēti, popularizēšanu, un pārnesi, kā arī to integrāciju tūrisma aktivitātēs;
  • bērnu un jauniešu iesaisti kultūras projektu aktivitātēs un radošajos procesos Vidzemes vēsturiskajā zemē;
  • kultūras darbinieku, amatnieku kapacitātes celšanu (semināri, pieredzes apmaiņa, apmācības, u.c.) Vidzemes vēsturiskajā zemē;
  • Vidzemes vēsturiskās zemes, tās kultūrtelpu un novadu savdabību atainojošu un popularizējošu pasākumu nodrošināšanu;
  • ar latviešu valodas paveidu, tostarp lībiešu valodas apzināšanu, praktizēšanu un popularizēšanu saistītu iniciatīvu un projektu realizāciju.

Kultūras projektu īstenošana paredzēta Vidzemes vēsturiskās zemes teritorijā (izņemot Rīgas valstspilsētu).

Kultūras programmas projektu konkursā atbalstu varēs saņemt kultūras projekti, kuri būs sagatavoti atbilstoši programmas Nolikumam, mērķim un prioritātēm un kurus plānots īstenot laika posmā no 2023. gada 1. jūnija līdz 2023. gada 15. decembrim.

Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš - 2023. gada 27. aprīļa plkst. 17.00. Projekta pieteikumu, saskaņā ar VPR noteikto konkursa beigu termiņu, var iesniegt tikai elektroniskajā projektu pieteikumu formā vietnē balso.vidzeme.lv. Projekta iesniedzējs piekļūst iespējai iesniegt projekta pieteikumu, apstiprinot savu identitāti ar www.latvija.lv autentifikācijas līdzekļiem.

Konkursa Nolikums ar pielikumiem:

Nolikums “Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programma 2023”

1.Pielikums “Parakstiesīgas personas apliecinājums”

2.Pielikums “Apliecinājums”

3.Pielikums “Līguma forma”

4.Pielikums “Atskaites forma”

Prezentācija par projektu pieteikumu sagatavošanu pieejama >> ŠEIT <<

Prezentācija par latviešu vēsturisko zemju likumu pieejama >> ŠEIT <<

Projektu iesniedzēji aicināti rūpīgi iepazīties ar “Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programmas 2023” Nolikumu un pieteikumam nepieciešamajiem dokumentiem, jo projekti, kuri neatbildīs kādam no administratīvajiem kritērijiem, netiks izvērtēti un nevarēs pretendēt uz atbalstu.

Gala lēmumu par finansējuma piešķiršanu “Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programmas 2023” ietvaros pieņems Valsts kultūrkapitāla fonds, saskaņā ar ekspertu komisijas sagatavoto lēmumu. Paziņojums par lēmumu tiks publicēts Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapā www.vidzeme.lv, VKKF mājas lapā vkkf.lv un vietnē balso.vidzeme.lv.

18. aprīlī plkst. 10.00 tiešsaistes platformā ZOOM notiks seminārs “Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programmas 2023” projektu pieteicējiem. Semināra laikā varēs iegūt informāciju un saņemt konsultācijas par projektu pieteikumu sagatavošanu un pieteikumu vietnes balso.vidzeme.lv darbību. Seminārā piedalīsies arī LNKC Vēsturisko zemju un nemateriālā kultūras mantojuma nodaļas pārstāvji. Reģistrēšanās semināram līdz 17. aprīļa plkst. 17.00 ŠEIT.

* Ilustratīvajā materiālā izmantota fotogrāfija no Valmiermuižas kultūras biedrības arhīva.

_______

Jautājumiem par projektu pieteikumu sagatavošanu un vietnes balso.vidzeme.lv darbību: Ieva Zemīte, Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programmas koordinatore, tel. +371 29224494, ieva.zemite PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavojusi: Zane Kaķe, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, zane.kake PIE vidzeme PUNKTS lv

 

.

Kultūra un sabiedrības noturība jeb dzīvotspēja – tam ir veltīts jaunais Baltijas jūras reģiona programmas projekts "Baltijas jūras reģiona kultūras pērles noturīgākām pilsētām un reģioniem" (turpmāk arī BSR Cultural Pearls). Piedaloties projekta 12 partneru pārstāvjiem, tostarp Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības un projektu nodaļas vadītājai Lailai Gercānei un projekta vadītājai Leldei Ābelei, Stokholmā, Zviedrijā, no 29.–30. martam notika projekta uzsākšanas sanāksme. Svarīgākais sanāksmes uzdevums bija vienoties par nākamajiem soļiem projektā, lemjot par aktivitātēm un rezultātiem, kā arī veidot ciešāku saikni starp dažādajiem partneriem.

Apjomīgā un trīs gadus ilgstošā projekta mērķis ir uzlabot mazāku pilsētu un reģionu sociālo noturību, to iedzīvotāju dzīves kvalitāti, izmantojot vietējai sabiedrībai jau raksturīgās kultūras vērtības un veidojot jaunas.

Pēdējie pāris gadi (pandēmija, karš Ukrainā, ekonomiskās un klimata pārmaiņas) ir apstiprinājuši to, ka krīzes situācijās ir būtiska sabiedrības noturība jeb dzīvotspēja (eng. - social resilience). To raksturo spēja pārvarēt satricinājumus, pielāgoties un mainīties. Kultūra un māksla ir kā spēcīgs instruments un neizsmeļams ierosmes avots, lai šo noturību veicinātu. Stiprinot kopienu, tiek stiprināta tās dzīvotspēja. Uzrunā sanāksmes dalībniekiem projekta koordinators Fēlikss Šartners Giertta (Felix Schartner Giertta) no Baltijas jūras valstu padomes (projekta vadošais partneris) atzīmēja: "Kultūra ir kopienas veidošanas stūrakmens, ar tās palīdzību iespējams palielināt sociālo noturību, īpaši Baltijas jūras reģionā."

 

Projekta BSR Cultural Pearls atklāšanas sanāksme Stokholmā, Zviedrijā. Publicitātes foto

Projekta īstenošanas laikā tiks veidots labās prakses piemēru repozitorijs (aut.- datu glabātuve) sociālās noturības palielināšanai ar kultūras palīdzību. Labie piemēri būs iedvesmas avots pašvaldībām un reģioniem to sociālās noturības plānu veidošanā. Projektā taps īpaši rīki, kas palīdzēs pašvaldībām izstrādāt pielāgotus sociālās noturības plānus, būs nodrošināta mentoringa programma, lai atbalstītu pašvaldības to sociālās noturības plānu īstenošanā. Tāpat projektā tiks izvēlētas (apbalvotas) pilsētas un reģioni, kuri tiks atspoguļoti kā Baltijas jūras reģiona “Kultūras pērles”. Ar to novērtēs izcili paveiktu pašvaldību darbu sociālās noturības veicināšanas jomā.

 

VPR Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne un projekta vadītāja Lelde Ābele projekta BSR Cultural Pearls atklāšanas sanāksmē Stokholmā, Zviedrijā. Publicitātes foto

“Projekta ietvaros uzsvars tiek likts uz risinājumiem un radošiem procesiem, stiprinot pilsonisko līdzdalību un veicinot sabiedrības noturību caur kultūras procesiem, vienlaikus saglabājot dzīves kvalitāti. Šie ir aspekti, kuri mērķtiecīgi saskan ar Vidzemes plānošanas reģiona attīstības virzieniem par sadarbību un pilsonisko līdzdalību, stiprinot vietējās kopienas un uzlabojot dzīves kvalitāti, kā arī veidojot stipras institūcijas un ciešu dialogu starp visām iesaistītajām pusēm,” norāda Lelde Ābele, projekta BSR Cultural Pearls vadītaja VPR.  

Projektu BSR Cultural Pearls finansē INTERREG Baltijas jūras reģiona programma 2021. -2027. gadam. 

Jautājumiem par projektu BSR Cultural Pearls: Lelde Ābele, VPR projektu vadītāja, lelde.abele PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavojusi: Zane Kaķe, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, zane.kake PIE vidzeme PUNKTS lv

 

.

Ceturtdien, 25. aprīlī, plkst. 15.00 pēc Latvijas laika projekta BSR Cultural Pearls partnerība aicina interesentus pievienoties tiešsaistes darbsemināram par kultūru un sociālo noturību jeb dzīvotspēju (eng. - social resilience). Darba valoda – angļu.

Pēc īsa semināra ievada par sociālo noturību, pilsētvides aktīvists un producents Jāko Blombergs (Jaakko Blomberg) no Helsinkiem, Somijā, iepazīstinās dalībniekus ar dažiem piemēriem no savas profesionālās pieredzes un paskaidros sīkāk par saikni, kāda ir starp kultūru un sociālo noturību. To tālāk apspriedīs semināra dalībnieki.

Semināra otrajā daļā tiks aplūkoti daži labās prakses piemēri un to saistība ar kultūras procesiem un aktivitātēm.

>> SAITE, LAI PIESLĒGTOS SEMINĀRAM

https://us06web.zoom.us/j/88949940992?pwd=Z1plbEswbDRrYytla2lXM1BqTUtyQT09

__________

Kontekstam: Baltijas jūras reģiona programmas projekts BSR Cultural Pearls ir pazīstams arī ar nosaukumu "Baltijas jūras reģiona kultūras pērles noturīgākām pilsētām un reģioniem". Tā mērķis ir uzlabot mazāku pilsētu un reģionu sociālo noturību, to iedzīvotāju dzīves kvalitāti, izmantojot vietējai sabiedrībai jau raksturīgās kultūras vērtības un veidojot jaunas. Projektā apvienoti 12 partneri, tostarp Vidzemes plānošanas reģions, no 8 valstīm. BSR Cultural Pearls finansē INTERREG Baltijas jūras reģiona programma 2021. -2027. gadam. 

Jautājumiem par projektu BSR Cultural Pearls: Lelde Ābele, VPR projektu vadītāja, lelde.abele PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavojusi: Zane Kaķe, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, zane.kake PIE vidzeme PUNKTS lv

CITAS PROJEKTA BSR CULTURAL PEARLS ZIŅAS

 

.